Az I. kerület polgármestere szerint egy nap alatt egymillió forintot szedtek be a Halászbástya lezárásával
További Belföld cikkek
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
- Óbuda vezetése szerint Kiss László a börtönben is dolgozik, járnak neki a juttatások
- Csökkent a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben
- Semjén Zsolt Vadai Ágnesnek: Imádkozom Önért!
Böröcz László I. kerületi polgármester volt szerdán az Egyenes beszéd vendége az ATV-n, ahol elárulta, hogy nem csak a kordonoktól búcsúznak el, semmilyen más módon nem fogják lezárni a Halászbástya alsó szakaszát.
Ahogy arról az Index beszámolt korábban, fekete kordont húztak a Halászbástyához, valamint kihelyeztek egy táblát is, mely szerint a kordon túloldalára 1500 forintos jeggyel lehet csak átmenni. A látványosság fizetőssé tétele a december 12-én megszavazott előterjesztés szerint „pilotprojektként” január végéig szólt volna – majd a tapasztalatok alapján döntöttek volna a továbbiakról –, ám végül a nagy felháborodás miatt a polgármester egy napon belül visszakozott.
A fideszes kerületvezető elárulta, hogy az így befolyó összegből az önkormányzat kiadásait, többek között a kerület takarításának finanszírozását fedezték volna, de végül belátták, hogy nem ez a megfelelő megoldás. Böröcz László elmondása szerint egyelőre nem tudják, hogy milyen forrásból pótolják az így kieső bevételt, de a gazdasági helyzet miatt ő nem a kormánynál kopogtatással kezdené.
Elmondta azt is, hogy a kordonok kihelyezése szerinte nem volt pluszkiadás az önkormányzatnak, mert azok 260 ezer forintba kerültek ugyan, de
a lezárás egy napja alatt az előző év azonos időszakához képest plusz egymillió forint bevételhez jutottak a belépőjegyek eladásából.
Böröcz László az ATV stúdiójában megvédte az ötletet, amit elmondása szerint a közgyűlésben a DK-s és a kutyapártos képviselő is megszavazott. Szerinte külföldi országokban is sok példa van arra, hogy ilyen látnivalók fizetősek. Felidézte, hogy a Halászbástya egy része ráadásul 1995 óta fizetős, és ezzel eddig senkinek nem volt baja.
Budavár polgármestere hangsúlyozta, hogy nekik elsősorban a kerületieket kell képviselniük, és meg kell teremteniük az egészséges együttélés lehetőségét a lakók és a turisták között. Elmondása szerint a kordonok kihelyezése után a lakóktól is érkeztek hozzájuk visszajelzések, és volt olyan, aki támogatta a lezárást.