A Fidesz lemondott egy biztos befutóról
További Belföld cikkek
- Leugrott egy férfi hétfő hajnalban a budapesti repülőtér galériájáról
- Egy ideig még rácsok mögött marad a „Lakatos Márk-ügy” gyanúsítottja
- Magyar Péter: Lárifári, áldatlan kutyakomédia
- Karácsony Gergely leszögezte, hogy nem hagynak magára senkit, két új helyszínen segítenek
- Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyét is elérte a madárinfluenza
"Kérdezze meg a Fideszt, hogy miért nem engem indítanak" - mondta Boros Imre, az Orbán kormány PHARE-ügyekért felelős minisztere, aki jobboldali jelöltként 1998-ban és 2002-ben is mandátumot szerzett az ország legnagyobb településszámú választókörzetében, Zalaszentgróton. Először a Független Kisgazdapárt, majd a Fidesz-MDF közös jelöltjeként jutott a parlamentbe. Egyébként a rendszerváltás óta itt mindig a jobboldal győzött, 1990-ben az MDF-es Tóth Tihamér, 1994-ben a KDNP-s Pálfi Dénes.
Boros Imre (Fotó: parlament.hu)
Boros Imre most is indul Zalaszentgróton, de ezúttal függetlenként, a Fidesz Vigh Lászlót, az 1200 lelkes Felsőrajk polgármesterét indítja. Felmerült, hogy esetleg azért mellőzi a legnagyobb ellenzéki párt, mert nyilvánosan beismerte, hogy a rendszerváltás előtt együttműködött a III-as főcsoportfőnökséggel. Erről Nagy Kálmán, a Fidesz megyei elnöke azt mondta, hogy "közvetlen összefüggést" nem lát.
Boros Imre a 2002-es választás után az MDF-frakcióban kezdett dolgozni, de a párt országos elnökségre távozásra szólította, mert szerintük a frakciónak adott írásbeli nyilatkozatai és a sajtóban tett nyilatkozatai között feloldhatatlannak tűnő ellentmondások voltak. Boros szerint "devizabűncselekmény-koholmányokkal zsarolva" kényszerítették az állambiztonsági szervekkel való együttműködésre. Boros 2003-ban a Fidesz-frakcióhoz csatlakozott volna, de kérelmét elutasították.
A szocialisták a megyei elnöküket, Baracskai Józsefet indítják, aki most bízik abban, hogy a két jobboldali jelölt mellett ő lehet a nevető harmadik. Esélyeit csökkenti, hogy 2002-ben Borost már az első fordulóban megválasztotta a szavazók 60 százaléka, az akkori szocialista jelöltre viszont mindössze 28,5 százalék szavazott.
Hiller István elképzelhetőnek tartja, hogy Kóka János gazdasági miniszter az MSZP és az SZDSZ közös jelöltje legyen a parlamenti választásokon. Egy kérdésre válaszolva arról beszélt a Nap-keltében, hogy az elmúlt napokban tudták meg, hogy Kóka János az SZDSZ színeiben képviselőjelöltként indul Budapesten az I. és a II. kerületek közös választókörzetében. Az esetleges közös jelöltségről azonban hivatalos tárgyalásokat nem folytattak.
Kóka János a Nap-kelte következő vendégeként a felvetésre azt válaszolta, hogy ezek a kérdések nem egyéni szinten, hanem a pártok között dőlnek el, de az SZDSZ-nek a fő célja a liberális értékek bemutatása.