További Belföld cikkek
- Gyurcsány Ferenc kihívója a Partizánnak: Magyar Péter óta pánikol a DK vezetése
- Meggondolta magát a kormány, eltörölnék a Lex CEU-t
- Bíróságra mennek a kis benzinkutak, amiért a GVH nem vizsgálta a Molt
- Demonstrálók várták az istentiszteletre tartó Balog Zoltánt Salgótarjánban
- Orbán Viktor: Sok baj van még a gyermekvédelmi intézményekben
Az exkormányfő elmondta, a rendszerváltás idején hat-nyolc ügynöklista volt. Az interneten most közzétett dokumentumokkal hitelességével kapcsolatban a fejléceket, a pecséteket hiányolta. "Fal vagyok háborodva" - fogalmazott, majd hozzátette, kapásból tud három olyan személyt mondani, aki tévesen szerepel a listán.
"Felelőtlen galádság, férfiatlan, gerinctelen dolog egy listát így közzétenni" - mondta Boross Péter és azt hangsúlyozta, hogy erős fenntartásokkal kell a dokumentumokat kezelni.
A volt miniszterelnök különösen fájdalmasnak nevezte az egyházak elleni támadást.
Pétervalvi Attila figyelmeztetett, hogy az is törvénysértést követ el, aki a névsort átveszi, továbbterjeszti.
A listán szereplők egy része elismerte , hogy jelentett az előző rendszerben, többen pedig cáfolták állítólagos érintettségüket.
Hozzátette, éppen azért, hogy minden kétség eloszoljon az ügynökökkel kapcsolatban, támogatni kell az MSZP törvényjavaslatát az Országgyűlésben, mert "csak az ügynöklisták nyilvánossága lehet megoldás".
Demeter Ervin, az Orbán-kormány egykori titokminisztere szerint figyelemelterelés az a 219 nevet tartalmazó, "ügynöklista" közzététele.
"A decemberi elővétele az ügynökügynek is már ezt a cél szolgálta, és most a gazdatüntetésekről kívánják elterelni a figyelmet" - mondta a fideszes politikus a TV2 Tények című hírműsorában vasárnap este. A politikus szerint a rendszerváltás előtti belügyminiszter tudhat arról, mennyire hiteles ez a lista.