-
Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban már neten vannak az ügynöklisták.
-
2007. augusztus 22., 14:32
Keresztes Szilárd hajdúdorogi püspök lemondólevelével maga hívta fel a figylemet a múltjáról megjelent tanulmányra.
-
Molnár Zsigmond nem tudta, hogy beszervezték, ő csak kérdésekre válaszolt.
-
A szocialistáknak kevesebb ügynökük van, mint a Fidesznek, mert az MSZP-ben inkább a megrendelőkből találni nagyobb létszámot, mondja az Indexnek Ungváry Krisztián történész, aki szerint csak legenda az iratmegsemmisítés. Minden csak egy pen drive-on, pontosabban annak hálózatra csatlakoztatásán múlik.
-
Az Orbán-kormány egykori miniszteréről a Mécs-bizottság állította, hogy beszervezték, Nógrádi Lászlónak akkor nem adták ki a kartont.
-
Az Orbán-kormány minisztere eddig nem akarta a közvélemény elé tárni azokat a részleteket, amelyek nem "vetnek jó fényt a rendszerváltás körülményrendszerére".
-
A bíróság szerint közszereplők az egyházi vezetők, így nyilvánosnak kell lennie, hogy együttműködtek-e az előző rendszer titkosszogálataival.
-
Káldy Zoltán "Pécsi" fedőnéven dolgozott a titkosszolgálatnak, állítja egy norvég teológiaprofesszor, aki 1200 oldal jelentést talált az egyházfő ügynöki aktái között.
-
Kis-Rigó László az esztergomi egyházmegye fõpapja az ÉS legújabb katolikus ügynöktanulmánya miatt keményített be.
-
A tervezet sorsa most sem kétséges: kizárólag a kisebbik kormánypárt támogatja.
-
Az ÉS szerint Paskai bíboros 1965-1974 között állt az állambiztonság szolgálatában, Kézdi-Kovács Zsolt filmrendező maga ír beszervezéséről.
-
Az Oscar-díjas filmrendező főiskolai hallgatóként Jancsó Miklósról és Törőcsik Mariról is írt jelentéseket.
-
Paul Lendvai állítja, barátai jelentettek róla, köztük Szepesi György is. Most ő jelent. Paks története legveszélyesebb akciójára készül. Lapszemle.
-
2005. december 19., 16:45
A magát közszolgának valló kereszténydemokrata exminiszter szerint csak megfigyelték, de még erről sem talált adatot.
-
2005. december 19., 10:01
Átvilágíttattuk a parlamentet, Orbán Viktorról is kaptunk papírokat a Történeti Levéltártól, három ellenzéki politikus pedig nem tartja magát közszereplőnek. Várhegyi Attila, a Fidesz egykori választmányi elnöke, pártigazgatója, a mostani kampány egyik irányítója titkolózik.
-
Az Alkotmánybíróság keddi határozata tovább halogatja a rendszerváltás előtti besúgók és megfigyelések megismerhetőségét.
-
Júliusban két új lakótelepi rendőrség kezdi meg munkáját a fővárosban: Újpalotán
és az Alacska-lakótelepen.
-
A kormányfő szerint az ország „egy tisztességes siker előtt áll”, de a Fidesz populizmusa ronthat a helyzeten.
-
Az államfő Alkotmánybírósághoz fordult, többek közt azért, mert a módosított törvény indok nélkül korlátozza az személyes adatok védelmét.
-
A világtörténelemben egyedülálló pop- és rockzenei lexikon állítható össze a rendszerváltás előtti magyar titkosszolgálatok által készített jelentésekből. Szőnyei Tamás mázsás könyvében rockzenészekről szóló III/III-as dokumentumokban vájkálhat az olvasó.
-
Alapos munkát végeztek M. G. P. egykori beszervezői, derül ki a színikritikus könyvéből.
-
Nyilvánosságra hozzák a jelentéseket. Igaz, csak anonimizált formában, és az internetes nyilvánosság csak a megfigyelt hozzájárulásával lesz lehetséges.
-
"A piszkos munkát végző" ügynökök listáinak nyilvánosságra hozatala után megjelent az egykori haszonélvezők névsora is, többségük ma is vezető pozícióban van.
-
A Miniszterelnöki Hivatal kabinetirodájának egykori vezetője szerint a volt ügynökök ma kiskocsmákban unicumozó, megkeseredett emberek.
-
Az ihletett jelentéseket író "Pécsi Zoltán" ma Új-Zélandon tanít, és készségesen, de angolul válaszol a feltett kérdésekre. Galántai dühös rá, bár nem is volt alkalma megbocsátani.