További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Naponta 43 ezer köbméter
Klikk a képre! |
Annak ellenére, hogy a fővárosi ivóvíz a hazai és az uniós előírások szerint is kiváló, a Fővárosi Vízművek folyamatos fejlesztésekkel tovább akarja javítani az ivóvíz minőségét Budapesten és huszonkét agglomerációs településen, mondta Péterffy Gábor. A most beüzemelt két vízkezelő berendezés naponta csaknem 43 ezer köbméter víz elsődleges fertőtlenítését biztosítja.
Jóval kevesebb klór
Bár az UV-fény tökéletesen fertőtlenít, és olyan mikroorganizmusokat is elpusztít amiket a klór nem, a hálózatban lévő ivóvíz kiváló minőségének fenntartásához minimális mértékben továbbra is szükség van klór használatára. Ennek koncentrációja az UV-fény használatával azonban lényegesen, 20-30 százalékkal csökkenthető. Az UV-fényes technológia alkalmazása ugyan energiaigényes eljárás, de a többletköltségek nem eredményezik majd a vízdíjak emelését, ígérte Péterffy Gábor.
A budapesti csapvíz jelenleg literenként átlagosan 0,1-0,3 milligramm klórt tartalmaz, ami jóval az egészségügyi határéték alatt van (ami 3 mg/l). Ez a mennyiség legfeljebb akkor nő meg jobban, ha valamilyen rendkívüli helyzetben, például árvíz idején az ÁNTSZ elrendeli az intenzívebb fertőtlenítést.
A vízmű hosszú távú tervei között az szerepel, hogy a főváros teljes területén ilyen elsődleges fertőtlenítési technikával kezeljék majd az ivóvizet, ami már több német városban is bevált gyakorlat.