További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Hantos Enikó a Nagymező Utcaiak Érdekvédő Egyesületének vezetője az Indexnek elmondta, hétfő reggel egyeztetett a kivitelező cég építésvezetőjével, aki azt állította, nem kaptak utasítást a terület elhagyására; noha korábban Terézváros Önkormányzata levélben szólította fel a beruházókat erre, a gödrök betemetésére és egy vékony deszkapalló kialakítására a járda helyett.
Hantos ezért még a mai napon elmegy az építési hatóságként eljáró XIII. kerülethez és a VI. kerület vezetéséhez, hogy megtudja mennyire gondolták komolyan a Wk Bt-val való szerződésbontást és a terület helyreállítását.
A Védegylet jogásza szerint ez a mai nap is ékes példája annak a színjátéknak, melyet a hatodik kerület vezetése és a Nagymező utcai beruházók játszanak a tiltakozások és a sajtó elhallgattatására. Naponta akár 8-10 millió forintos bírságokat lehetne kiszabni a kivitelezőkre a kerület saját 44/ 2006-os rendelete alapján, ehelyett mindössze látványos szócsaták zajlanak.
A Nagymező Utcaiak Érdekvédő Egyesülete és a Védegylet ezért úgy döntött, feljelentést tesznek a VI. kerületi önkormányzat felelős tisztségviselőivel szemben, amiért azok nem szedik be a Nagymező utcai jogszerűtlen állapot miatt amúgy beszedendő díjakat.
A kivitelezőknek már semmilyen jogcímük sincs az ottmaradásra. Az ügyészi óvás január vége óta hatályos. Március elsejével Terézváros jegyzője visszavonta a kivitelezők burkolatbontási engedélyét.
Terézváros polgármestere egy hónappal ezelőtt a Magyar Távirati Irodának azt nyilatkozta: “ha a beruházó nem tanúsít jogszerű magatartást, azaz nem adja át a területet március 14-ig, akkor az önkormányzat megvizsgálja, hogy a szerződéses partner megsérti-e a megállapodást, ha igen, fel is bonthatják a szerződést”
Az önkormányzati vezetés szerint szükség van mélygarázsra. Verók István az Index kérdésére azt válaszolta, a kerület vezetése kiáll a beruházás mellett, ha a XIII. kerület mint építési hatóság tulajdonosi hozzájárulást kér, a képviselő-testület elé viszi a kérdést. A hétfői nap folyamán a hivatal illetékes, kijelölt munkatársai a helyszínen ellenőrizték. Amennyiben azt tapasztalják, hogy ez nem történt meg, a terület átvételét a W.K. Invest Bt-től 2007. április 12-én 14 órakor a közműszolgáltatók képviselőinek jelenlétében megkezdik. .