A Fidesz és a KDNP képviselői bojkottálni fogják a Magyar Televízióban futó Napkelte műsorát, jelentette be Semjén Zsolt.
Az MSZP-frakció üdvözli a Fidesz és a KDNP Parlamenti jelenlétét, írja közleményében Lendvai Ildikó MSZP-s frakcióvezető.
"Bizonyossá vált, hogy a hanganyagot (...) nem az ülésen jelenlévők közül készítette valaki. Ez technikailag lehetetlen. Az is bizonyított, hogy az ülések hivatalos hanganyaga nem egyezik a kalóz hanganyaggal" - jelentette be Danks Emese a kormányszóvivői tájékoztatón. Kérdésre válaszolva elmondta: biztonsági szempontból kiemelten védett objektum a balatonőszödi üdülő, ezért felmerült a törvénysértés gyanúja. Ennek vizsgálatát az illetékes hivatalos szervek megkezdték.
A balatonőszödi ülés hivatalos hanganyaga nem egyezik a kiszivárgott, úgynevezett kalózanyaggal, ezt a közelmúltban befejeződött vizsgálat bizonyította - mondta a kormányszóvivő szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten.
"Megköszönöm a mai napon kiadott felhívását, mely az ország nyugalmát és az alkotmányos rend megtartását szolgálja" - olvasható Szili Katalin Sólyom Lászlónak írt közleményében.
Fél órával a Vörösmarty téri szimpátiatüntetés előtt tudósítónk szerint igényes afrikai dobzenekar szórakoztatja a turistákat, de a baloldali értelmiségiek által összerántott demonstrációra csak 10 gyakorlóegyenruhás rendőr utal.
A rendőrség újabb 33 személyről közölt felvételeket internetes honlapján. Őket is a két hete a fővárosban történt eseményekkel kapcsolatban keresik.
Eddig összesen 295 embert állítottak elő a rendőrök, 217 személyt hallgattak meg gyanúsítottként, a nyomozócsoport utólag 126 személyt azonosított be.
A RRACE-MONO Motorosos Nonprofit Érdekvédelmi Szervezet, a szeptember 9-i motoros demonstráció szervezője, határozottan elzárkózik bármiféle politikai célú megmozdulás elől, így az 5-re tervezett motoros felvonulástól is, áll a szervezet OS-en keresztül közzétett levelében. (MTI)
Az Európa Tanács vezető politikusai és Göncz Kinga külügyminiszter a magyarországi helyzet kapcsán egyetértettek abban, hogy parlamenti demokráciákban a parlament az a hely, ahol a viták lefolytatandóak, nem pedig a parlamenten kívüli helyszínek. Ezt maga Göncz Kinga jelentette be a megbeszélés után. Göncz Kinga az 1956-os emlékkiállítás megnyitásán vett részt Gyurcsány Ferenc kormányfőt helyettesítve, aki a magyar belpolitikai események miatt nem tudott kiutazni a francia városba.
Öt órakor tudósítónk nem látott demonstrációra utaló jelet a Vörösmarty téren, ahova baloldali értelmiségiek szimpátiatüntetést szerveztek a kormány mellett. Korábban Radnóti Sándor a Gerbaud cukrászdában tűnt fel.
Reformalap szükségességről beszél a Fidesz-elnök száz gazdasági szereplő előtt.
A Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa szerdai ítéletében kimondta, hogy bűnsegédként elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntettében egy szerződéses katona bűnös. F. Béla szerződéses szakaszvezetőt a bíróság egy év hat hónap börtönbüntetésre, valamint két év közügyektől eltiltásra ítélte. Az ítélet ellen a katonai ügyész súlyosításért, míg a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A Pesti Központi Kerületi Bíróság A. László vádlottat bűnösnek találta garázdaság vétségében, ezért őt a bíróság húsz napi közérdekű munka büntetésre, valamint három év közügyektől eltiltásra ítélte jogerősen. A Fővárosi Bíróság mint másodfokú bíróság szerdán tizenkét gyanúsítottal szemben megszüntette az előzetes letartóztatást, egyikükkel szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el. (MTI)
Az elmúlt hetek és napok politikai fejleményei miatt közleményben fejezték ki aggodalmukat a Hungarian Business Leaders Fórum Női Vezetők Fóruma tagjai szerdán. "A politika rövid idő alatt tönkreteheti mindazt, amit sokmilliónyi békeszerető magyar polgár, köztük tekintélyes számban mi, nők elértünk ebben az országban" - írja Endrei Judit, Eszményi Viktória, Hernádi Judit, Mélykúti Ilona, Pataki Ági és Szulák Andrea. A dokumentumhoz további aláírásokat is gyűjtenek. (MTI)
Három-négy tucatnyinál nem voltak többen a miskolci városháza melletti Szent István szobornál szerda este a kormányellenes tüntetésen. A vasárnapi helyhatósági választás óta immár harmadik napja tüntet negyven-ötven, időnként alig száz ember a miskolci Szent István szobornál, a kormány és annak vezetője, Gyurcsány Ferenc lemondását követelve. A rendőrségtől kapott információ szerint Miskolcon péntekig kértek engedélyt a tüntetők a Szent István szobornál tartandó megmozdulásokhoz. (MTI)
Kaposvár főterén szerdán a 18 órától meghirdetett tüntetésen előbb tucatnyian, egy órával később mintegy félszázan demonstráltak a miniszterelnök távozását követelve. (MTI)
Kecskeméten szerdán este mintegy húszan jöttek össze a városháza előtt a Gyurcsány-kormány lemondását követelő tüntetők. Az eső miatt a városháza védett árkádja alatt zajlott egy rövid ideig a békés gyülekezés. Egy magánszemély kedden jelentette be a rendőrségen, hogy október utolsó napjáig tartanak demonstrációt a város főterén. (MTI)
Szekszárdon 250-en jelentek meg az előre meghirdetett előadót, Drábik Jánost, a Leleplező főszerkesztőjét meghallgatni. "A magyar nyomorúságból a pénzviszonyok megértésének útja vezet ki, tényleges remény, hogy megvan a tudás, az akarat, amivel a magyar nép újból felállhat, és kézbe veheti a sorsát" - mondta az előadó, aki a magyar költségvetési és külkereskedelmi hiányt elemezte közel egyórás előadásában.
Még zajlik a Corinthia Aquincum Hotelben az a megbeszélés, amelyen az üzleti élet több szereplője és Orbán Viktor is részt vesz. Tudósítónk az imént a teremből távozó Nagy Andortól szeretett volna bővebb információt kérni a tanácskozásról, de Orbán Viktor volt kabinetfőnöke nem kívánt nyilatkozni. A szálloda előtt sok nagy és drága autó áll, jelentette tudósítónk.
Néhány perccel ezelőtt távozott az Aquincum Hotelből Orbán Viktor, aki - ahogyan 18:00 órási posztunkban jeleztük - számos üzletember társaságában egy megbeszélésen vett részt. Tudósítónknak csak annyit mondott, hogy "egy magánalapítvány magánrendezvényén" vett részt. Úgy tudjuk, odabent a Tiffan pincészet borait itták.
Százötven- kétszáz ember tüntetett Gyurcsány Ferenc és kormánya lemondását követelve szerdán Székesfehérváron. A rendezvény egyik szónoka szerint mindaddig kitartanak, amíg nem távozik posztjáról a miniszterelnök. Szegeden százan tüntettek.
Kubatov Gábor, Stumpf István, és Orbán volt kabinetfőnöke, Nagy Andor is részt vett a Corinthia Aquincum Hotelben szervezett találkozón, amelyen a Fidesz elnöke is vendég volt. Stumpf István tudósítónknak nem kívánta elmondani, miről tárgyaltak, mert "ebben állapodtak meg".
Könnyen a hónap legrosszabb demokratája lehet Gyurcsány Ferenc, akinek a címért meg kell küzdenie a török miniszterelnökkel, illetve a puccsal hatalomba került thai tábornokkal. A díjat az Open Democracy olvasóinak szavazatai alapján ítélik oda.
Szerda este 11 órára szinte kiürült a Kossuth tér. A demonstrálók minden eddiginél korábban hazamentek. Alig 50 ember maradt a Parlament előtti téren. Kevéssel 11 óra után befejeződtek a szónoklatok, a színpadról a hangszórókon keresztül már csak zene szól, és azt néhány fiatal hallgatja a magukat nemzetőrnek nevezőkkel.
Az este folyamán a szónokok arról beszéltek, hogy ez a hét megpecsételi Gyurcsány Ferenc és kormánya sorsát, az "erkölcsi és eszmei forradalom" eléri célját, valódi rendszerváltás mehet végbe.
A tér közepén a Gyurcsány Ferencnek és kormányának temetését szimbolizáló koporsó előtt már nem állnak emberek, a mellé felállított transzparenseket is leszedték. A Parlament körül a forgalom zavartalan, rendőri intézkedésre nem volt szükség.
A Medián a Népszabadságban közölt felmérése alapján csak egy biztos, a magyarok elutasítják, hogy a Fidesz pénteken utcai demonstrációra mozgósította híveit. A megkérdezettek relatív többsége, 42 százaléka felesleges színjátéknak tartja a bizalmi szavazást, és csak 27 százalék gondolja a legjobb megoldásnak, ha a Gyurcsány-kormány folytathatná.
Többször is elhangzott a Fidesz kormányzása idején a frakcióüléseken, hogy "nem csináltunk semmit, hogy hazudtunk az embereknek", állítja a Népszabadságban idézett nyílt levelében Körömi Attila, aki 1998-2004 között a Fidesz képviselője volt. A politikai pályáját később a Jobbikban, majd függetlenként folytató Körömi szerint ezeken az üléseken az őszödihez hasonlóan zaftos megjegyzések is elhangzottak, a hangütés olykor pedig még annál is megalázóbb volt.
Mindenkinek szíve joga, hogy vizsgálatot kezdeményezzen arról, jogszerű volt-e a rendőrség beavatkozása az tévészékház ostromakor, jelentette ki Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány a Napkeltében. Szerdán Gál Kinga, a Fidesz EP-képviselője kezdeményezett vizsgálatot a rendőrség fellépésével kapcsolatban. Gergényi a Napkeltében határozottan tagadta, hogy a tévészékháznál letartóztatottak bármelyike utalt volna arra, hogy a székházostrom előre eltervezett provokáció lett volna.
Gyurcsány Ferenc kormányfő távozását sürgetve, civil szervezetek lezárták a 2-es főút egyik felét csütörtökön reggel 7 órakor Gödön. Harminc autó sorakozott fel az út mentén, s a lezárás következtében a reggeli csúcsforgalomban 1-2 kilométeres autósorok alakultak ki. Vass István, a tüntetés szervezője szerint a helyi lakosok a demonstrációval azt szeretnék elérni, hogy a miniszterelnök minél előbb távozzon posztjáról. (MTI)
Nem kell rettegniük az embereknek a Fidesz péntekre, a Kossuth térre tervezett nagygyűlésétől, jelentette ki Mandur László, az Országgyűlés szocialista alelnöke csütörtökön a Napkeltében. A Fidesz demonstrációja "valószínűleg politikai értelemben egy nagyon határozott és kemény politikai gyűlés lesz, de emiatt nem kell félnie senkinek" - jelentette ki.
A következő választáson a választók megbüntetik Gyurcsány Ferencet, jósolta a Napkeltében Dávid Ibolya, az MDF elnöke. Szerinte a Fidesz pénteki demonstrációja nem befolyásolja a parlament rendkívüli ülését. A szakszervezetek tüntetését teljesen elfogadhatónak tartja, de azt, hogy a parlamenti munkára felesküdött képviselők is tüntetést szerveznek, már kevésbé.
"Butaságnak" nevezte a Napkeltében Konrád György Sólyom László vasárnap esti mondatait, amiben a kormányellenes tüntetéseket az "emberek egészséges erkölcsi érzéke" bizonyítékának nevezte. "A köztársasági elnöknek kötelessége disztingválni, neki tudnia kell disztingválni, azért köztársasági elnök" - jelentette ki Konrád, aki elfogadhatatlannak nevezte, hogy Árpád-sávos zászlók alatt zsidónak tartott politikusok nevét olvassák fel. Konrád Orbán Viktort Tartuffe-höz hasonlította, mondván "aki erkölcsbírálattal próbál a politikában hatalmat szerezni, arról többnyire ki szokott derülni, hogy e mögött valami egészen más van".
És lejár a Fidesz a kormánypártoknak adott ultimátuma. Orbán Viktor Gyurcsány Ferenc leváltására szólította fel a koalíciós képviselőket. Az ultimátum lejártakor a Fidesz és a KDNP ötpárti egyeztetést tartana, amire azonban az MSZP és az SZDSZ előre bejelentetten nem megy el.
Két golyóálló BMW, és több bodyguard - a Fidesz biztonsági főnöke szerint biztonsági megfontolásokból nem ment Orbán vasárnap a Kossuth térre.