Nincs bocsánat a ferencvárosi kocsmaügyben
További Belföld cikkek
- Sebestyén Balázs: Nagyon nagy a baj az országban, muszáj segítenünk
- Világelső lett a budapesti karácsonyi vásár
- Az interneten árulta a munkáltatója szerszámait egy karbantartó
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Brutális katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
Megegyezzen-e, vagy tovább pereskedjen az évtizede változatlan bérleti díjat fizető Gastorggal a Ferencvárosi Önkormányzat, ez volt az alapkérdés, amely az elmúlt hetekben végletesen szembeállította egymással a szabad demokrata polgármestert és szocilaista helyettesét. A Dél-pesti Vendéglátó-ipari Vállalat jogutódjaként működő, huszonhat frakventált belvárosi söröző, étterem és játékterem után máig az 1994-ben megállapított bérleti díjat fizető Gastorg Rt. ügye már a koalíció működését is veszélybe sodorta.
Nyolc éve perben
A Gastorg egyébként már 1991-ben perbe keveredett a IX. kerülettel. Az önkormányzat már az Antall-kormány idejéán megpróbálta kitenni üzleteiből a céget, ám egy, Boross Péter miniszterelnökké válását követően született törvény tíz éves moratóriumot rendelt el a rendszerváltás előtt született bérleti szerződésekre, így a Gastorggal szemben is csupán 2003 után léphetett fel újra a kerület.
Eljátszott bizalom
Básághi alpolgármester a Gastorg egyik vendéglátóegységében, a Híd cukrászdában tartott sajtótájékoztatóján azt állította, hogy az ügy miatt az MSZP és az SZDSZ helyi frakciójával is megromlott a polgármester viszonya. Bánsághi szerint Gegesy gyakorlatilag beszüntette az együttműködést a koalícióval és az ellenzékkel szavaz. A koalíciós egyezető ülések színhelye is áttevődött az alpolgármesteri szobába, ezért a polgármester minden javaslatot úgy kezel, mint ami a "háta mögött született meg". Básághi szerint a polgármester viselkedése azért is érhetetlen, mert a Gastorg ügyben képviselt korábbi álláspontja helyett legutóbb már ő is a megegyezést támogatta. Bánsághi az Index kérdésére azt mondta, számára rejtély, hogy egy viszonylag csekély horderejű gazdasági ügyből miért lett ilyen súlyú politikai szembenállás. Az alpolgármester szerint "van aki azt gyanítja", hogy Gegesy az ellenzék megrendelésére próbálta meg lejáratni az egykori MDF-es miniszterelnököt, Boross Pétert. Bánsághi úgy vélekedett, hogy a polgármesterrel kialakult rossz viszony ellenére továbbra is működtethető a kerület, de miután Gegesy eljátszotta az MSZP bizalmát, kérdéses, hogy lesz-e belőle 2006-ban is közös jelölt.
Kérjen ő bocsánatot
Gegesy Ferenc az Indexnek nyilatkozva cáfolta, hogy a Gastorg-ügyben megegyezéses javaslattal állt volna elő. Hngsúlyozta, hogy ő továbbra is a 450 milliós követelés bírósági megítélését szorgalmazza. A IX. kerület polgármestere azt is cáfolta, hogy az SZDSZ helyi szervezete ellene fordult volna. Szerinte a párt sem fogadja el Bánsághi és az MSZP azon a követeléseit, hogy ő kérjen bocsánatot az alpolgármestertől és vonja vissza a hatásköreivel kapcsolatos intézkedéseit. Gegesy az Indexnek azt mondta: Bánsághinak kellene tőle bocsánatot kérnie, sőt "jobban tenné, ha venné a kalapját és más pálya után nézne".
Horn Gábor, az SZDSZ koalíciós koordinációért felelős politikai államtitkára az Indexnek azt mondta, hogy a párt továbbra is bízik Gegesyben, és őt tartja az egyik legsikeresebb SZDSZ-es polgármesternek.