További Belföld cikkek
-
Erdő Péter: Jézus az utolsó vacsorán a végsőkig elmenő szeretet példáját hagyta ránk
- Orbán Balázs zavarba ejtő posztban reagált a kormányfő interjújára
- Orbán Viktor: Hogyha elüt a villamos, a gépezet, ami az országot működteti, ugyanúgy működne, mint velem
- Csaknem nyolc évtizedes melegrekord dőlt meg csütörtökön
- Szemeteszsákba csomagolt betegek fotói robbantották ki a politikai vitát, összecsapott a Tisza és a kormány
Az utódjelölt feltételei már teljesültek
![]() |
Gógl Árpád februárig nem megy nyugdíjba |
A kormány döntött, az egészségbiztosítás a PM-től átkerül az EüM-höz, amivel Frajna Inre politikai államtitkár távozása már biztossá vált. Akkor, a kormányülés után Borókai Gábor kormányszóvivő úgy fogalmazott: az egészségbiztosítási alap átkerülése a szaktárcához közelebb hozhatja a miniszterváltást. Mikola feltétele tehát teljesült, Gógl egyelőre azonban maradt.
Bizonytalan a távozás időpontja
A parlamenti ülésezés rendjéből pedig az következik, hogy a minisztert még vagy a héten, amíg a T. Ház dolgozik, menesztik, vagy - mivel utódát már nem tudnák meghallgatni - Gógl marad februárig. Mindeközben az EDDSZ, Cser Ágnes vezetésével három napon keresztül demonstrált és figyelmeztető sztrájkokat tartott. A szakszervezeti vezető az ágazatot érintő problémák megoldása érdekében egyeztetést kezdeményezett Orbán Viktor miniszterelnökkel, aki Gógl Árpádot jelölte ki a szakszervezet tárgyaló partneréül.
Az egészségügyi tárca vezetője a demonstráció befejezését követő napon azonban bejelentette: valószínűleg hamarosan nyugdíjba vonul, ám továbbra is aktív részese kíván maradni az egészségpolitikának. A Magyar Hírlap kormányzati körökből úgy értesült, hogy a miniszter még januárban távozik a kormányból. A miniszter korábban is úgy nyilatkozott, menesztése esetén is részt kíván venni az ágazat átalakításában, a Fidesznél kialakított reformkoncepció kialakításában.
Az EDDSZ-szel tervezett tárgyalások azonban nem a miniszter bejelentett nyugdíjba vonulása miatt látszódnak meghiúsulni: a szakszervezet vezetői hétfőn közleményben jelentették be, hogy elfogadhatalannak tartják a 13 órás időpontot az egyeztetések megkezdésére. A tájékoztatás szerint az időpont azért is teljesíthetetlen, mert a Nemzeti Egészségügyi Tanács ülése délelőtt tíz órakor kezdődött. Az ülésen hivatalból részt vesz többek között az EDDSZ és a Magyar Orvosi Kamara elnöke is.