Parlament előtt az 'Apró-Gyurcsány érdekkör meggazdagodása'
Szijjártó Péter (Fidesz) javaslatát hét igen és három nem, valamint egy tartózkodó szavazat mellett fogadták el a képviselők.
Gyurcsány cégek és az állam kapcsolata a célkeresztben
A fideszes képviselő a testület ülésén elmondta: a vizsgálat fő tárgya, hogy a kormányfő cégei milyen kapcsolatban álltak, vagy állnak az állammal, vagyis vagyongyarapodásában milyen szerepet játszottak állami forintok. Mint mondta, a miniszterelnök vagyona tavaly 100 millió forinttal, tavalyelőtt 83 millió forinttal gyarapodott, felesége pedig nem tett vagyonnyilatkozatot.
Szijjártó szerint a balatonőszödi kormányüdülő, vagy a Szalay utcai, egykor a Miniszterelnöki Hivatal tulajdonában lévő ingatlan eladásáról szóló dokumentumok mind a mai napig nem kerültek nyilvánosságra.
A Fidesz képviselője szerint azzal, hogy Szilvásy György Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kabinetfőnöke lett, felállt a magyar belpolitika Bonnie és Clyde párosa. Szijjártó szerint Szilvásy György, aki 1990 és 1994. között a Miniszterelnöki Hivatal helyettes államtitkára volt, elősegítette "az Apró-Gyurcsány érdekkör" gazdagodását.
Létezik vagy nem létezik az érdekkör?
Avarkeszi Dezső (MSZP) úgy vélekedett: megalapozatlan állításokat, prekoncepciókat tartalmaz a bizottság felállítására vonatkozó határozati javaslat, így annak átdolgozására tett javaslatot.
Wiener György (MSZP) azt mondta: az előterjesztés több kérdése túlterjeszkedik a közszereplők körén, valamint jogi értelemben nem létezik "Apró-Gyurcsány" érdekkör. Szijjártó Péter közölte: az "Apró-Gyurcsány érdekkör" a gazdaságban elterjedt fogalom, világosan értelmezhető kifejezés a közéletben és a gazdaságban.
Salamon László, a testület fideszes alelnöke az Orbán-család anyagi gyarapodását vizsgáló bizottságra utalva azt kérdezte, vajon Orbán Viktor volt kormányfő kiskorú gyermekei, vagy felesége közszereplőnek minősülnek-e.