További Belföld cikkek
- Lázár János állítja, hogy többet tett a közlekedésért, mint bárki az utóbbi 14 évben
- Magyar Péter Sulyok Tamás helyébe lép
- Publicus: Még a Fidesz-szavazóknak sem tetszett a Menczer–Magyar csörte
- Csaknem 700 millió forintot költött az állam a volt köztársasági elnökökre az elmúlt két évben
- Budapest számos pontján összeomlott a palackvisszaváltó rendszer
|
Az emelés indoklása szerint a BTI Rt. forgalmának 44 százalékát, az évek óta jelentős veszteséget termelő közszolgálati tevékenység, míg 56 százalékát a temetkezési szolgáltatás, például a kegyeleti kellékek árusítása teszi ki. A mostani emeléssel a veszteséges közszolgálati terület ráfordítási költségére akarnak fedezetet biztosítani, illetve a temetők fejlesztésére lehetőséget adni. Másfelől a növekvő piaci verseny következtében fokozatosan pozíciót vesztő BTI Rt. megerősödését is várják tőle.
Megelőlegezik a tűzoltók elmaradt pótlékait
Megkapják a m?szakpótlékot |
Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere a napirend elfogadása előtt hangsúlyozta, hogy annak ellenére teszik meg ezt a lépést, hogy véleményük szerint nem a főváros, hanem a Belügyminisztérium (BM) illetékes a kifizetésekben. A főpolgármester erre vonatkozó, még a nyáron a BM-nek küldött levelére a tárca eddig még nem adott választ.
Miért nem ad garanciát a kormány Budapestnek?
Személyeskedő kijelentésekben bővelkedő politikai vita után, a közgyűlésben ellenzéki szerepben ülő fideszesek ellenszavazatával és a MIÉP támogatásával fogadták el a képviselők azt a javaslatot, hogy levelet intézzenek Orbán Viktor miniszterelnökhöz, vizsgálja felül a 11 fővárosi beruházás megvalósítását lehetővé tevő hitel kormánygaranciájának elutasítását.
A kormány a hitelgarancia keret kimerülésével indokolta döntését, ám ezen állítás valódiságát az MSZP-SZDSZ-es városvezetés kétségbe vonja, és tisztán politikai okokat gyanít a háttérben. A kormánygaranciát kívánó képviselők szerint ha a hitel felvételéhez kereskedelmi bankoktól kellene garanciát kérniük, az mintegy 1 milliárd forinttal többe kerülne a fővárosiaknak, amely egyébként 147 millió forintot fizetne a hitelért a kormánynak.
A garanciakérelmet elutasítók szerint a főváros mintegy 100 milliárdos tartalékait kellene ilyen esetekben felhasználni. Ugyanezen képviselők, nehezményezték Atkári János főpolgármester -helyettes azon, a sajtóban múlt héten tett nyilatkozatait, miszerint amelyik képviselő a kormánygarancia ellen szavaz, az megszegi hivatali esküjét, amelyben megfogadta, hogy minden esetben a főváros érdekeit tartja szem előtt.