A Fidesz-Magyar Polgári Párt az Országos Választási Bizottsághoz fordult, mert úgy vélik, Lamperth Mónika belügyminiszter megsértette a választási eljárásról szóló törvényt, valamint lehetőséget teremtett jóhiszemű állampolgárok megtévesztésére - derül ki a párt pénteki közleményéből.
A Fidesz szerint a belügyminiszter rendeletben szabályozta az önkormányzati szavazólapok kialakítását, "holott erre semmiféle lehetősége és felhatalmazása nem volt".
A közlemény leszögezi: a kormány az önkormányzati választások előtt "újból törvénytelen eszközökkel kívánja befolyásolni a választások kimenetelét".
- Teszi mindezt úgy, hogy maga a belügyminiszter adott utasítást a választási törvény megsértésére - tartalmazza a közlemény.
Hangsúlyozza: a Fidesz elnöksége felszólítja Medgyessy Péter miniszterelnököt, adjon magyarázatot a belügyminiszter "esélyegyenlőséget és a választások tisztaságát veszélyeztető rendelkezéseire".
- Budapest, IX. kerület Mester utca 85.
- Alapterület 94 m2 Szobák 4+1 db Vételár 82,49 M Ft
- Budapest, VIII. kerület Baross utca
- Alapterület 35 m2 Szobák 1 db Vételár 31,99 M Ft
Rovataink a Facebookon