VÉGE H csoport
90+8'
Uruguay 2
Zöld-foki Köztársaság 2
VÉGE G csoport
90+10'
Új-Zéland 1
Egyiptom 3
június 22. 19:00 J csoport
'
Argentína
Ausztria
június 22. 23:00 I csoport
'
Franciaország
Irak
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

A Fidesz szerint Lamperth megsértette a választási törvényt

MTI
2002.10.04. 18:42
A Fidesz-Magyar Polgári Párt az Országos Választási Bizottsághoz fordult, mert úgy vélik, Lamperth Mónika belügyminiszter megsértette a választási eljárásról szóló törvényt, valamint lehetőséget teremtett jóhiszemű állampolgárok megtévesztésére - derül ki a párt pénteki közleményéből. A Fidesz szerint a belügyminiszter rendeletben szabályozta az önkormányzati szavazólapok kialakítását, "holott erre semmiféle lehetősége és felhatalmazása nem volt". A közlemény leszögezi: a kormány az önkormányzati választások előtt "újból törvénytelen eszközökkel kívánja befolyásolni a választások kimenetelét". - Teszi mindezt úgy, hogy maga a belügyminiszter adott utasítást a választási törvény megsértésére - tartalmazza a közlemény. Hangsúlyozza: a Fidesz elnöksége felszólítja Medgyessy Péter miniszterelnököt, adjon magyarázatot a belügyminiszter "esélyegyenlőséget és a választások tisztaságát veszélyeztető rendelkezéseire".