VÉGE H csoport
90+8'
Uruguay 2
Zöld-foki Köztársaság 2
VÉGE G csoport
90+10'
Új-Zéland 1
Egyiptom 3
június 22. 19:00 J csoport
'
Argentína
Ausztria
június 22. 23:00 I csoport
'
Franciaország
Irak
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

Tavasszal döntenének a Zengő-hegyi radarról

MTI
2005.01.13. 16:41

A tavasszal dönthet a kormány az eredetileg a Zengőre tervezett NATO-radar ügyéről, jelentette ki Juhász Ferenc védelmi miniszter. Mint mondta, a radat elhelyezése magyar belügy, a kormány nem kívánja "a NATO-partnerek egyikét sem, és különösen a NATO egészét ebbe a vitába bevonni".

A radar felépítése egyike Magyarország NATO-szerepvállalásainak, a Zengőre tervezet építmény ellen azonban több zöldszervezet is sikerrel tiltakozott. Juhász szerint a radar felépítése két fontos érték, a nemzetbiztonság és a környezetvédelem vitája, ezeket "egyszerre, egy időben, egy helyen tökéletesen biztosítani nem lehet". "Valamelyiknek a rovására dönthetünk majd csak. Az ehhez szükséges elszántsággal a kormány rendelkezik, és hamarosan meghozza a döntést, amely mindenféleképpen biztosítani fogja - bármilyen megoldás is szülessen - az ország légterének ellenőrzési lehetőségét", jelentette ki.