VÉGE I csoport
90+10'
Norvégia 3
Szenegál 2
ÉLŐ MÉRKÖZÉS J csoport
45+5'
Jordánia 1
Algéria 0
június 23. 19:00 K csoport
'
Portugália
Üzbegisztán
június 23. 22:00 L csoport
'
Anglia
Ghána
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

Öt új mentőállomás Veszprém megyében

MTI
2005.11.18. 15:48
Öt új mentőállomást építenek, többet pedig felújítanak jövőre Veszprém megyében. Összesen tizenegy projekt valósul meg, a beruházások összege 450 millió forintra tehető. A nagyarányú mentőhálózati fejlesztésekről pénteken Veszprémben írt alá stratégiai szerződést Kuti Csaba, a megyei közgyűlés elnöke és Takács Zoltán, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) igazgatója. A beruházásghoz a megye 150 millió forintot biztosít, az OMSZ 200 millióval járul hozzá a beruházásokhoz, s mintegy 100 milliót - a fejlesztések nagyságrendjével arányban - az érintett tizenegy önkormányzat ad össze. Veszprém megyében jelenleg 15 percen belül nem érhető el minden település mentőkocsival, Nagyvázsony, Tüskevár és környékük bizonyul "fehér foltnak". A két községben 60-60 millió forintos költséggel jövőre mentőállomást létesítenek, továbbá a meglévő, ám szinte már használhatatlan állagú állomások helyett újat építenek Balatonfüreden, Pápán és Sümegen.