Külön osztályon szülnek a roma nők Egerben?
Az igazgatónak nem szóltak
A főigazgató ezzel párhuzamosan Kaltenbach Jenő kisebbségi ombudsmanhoz fordult. Levelében arra kéri az országgyűlési biztost: tájékoztassa, ha bárki panasszal élt volna hivatalánál a kórházzal szemben.
Kovács József azt mondta, hogy hivatalba lépése óta sem fogadónapjain, sem írásban nem kapott olyan jelzést, panaszt, hogy bárkit faji megkülönböztetés érne az intézményben. A szülészeti osztályon a betegek állapota és az elvégzett beavatkozás alapján dől el, hogy melyik helyiségbe kerülnek.
Elvégzett beavatkozások szerint
Kovács József elmondta, hogy külön helyiségben helyezik el azokat a kismamákat, akik a szülést követően együtt kívánnak lenni gyermekükkel, és külön szobában azokat, akik csak a szoptatások idején találkoznak újszülöttjükkel. Úgynevezett posztoperatív őrzőkbe kerülnek azok, akik császármetszéssel szülnek, azon kismamákat pedig, akiknél komplikációk lépnek fel, az intenzív részlegben helyezik el - tette hozzá.
Az intézmény korábban pályázatot nyújtott be az egészségügyi tárcához a betegek körében elvégzendő szociális vizsgálat támogatására. Az intézmény szociális szervezői többek között arra kíváncsiak, hogy a betegek tapasztalnak-e bármilyen faji megkülönböztetést a kórházban.