Dávid bejelentette, de az MDF nem döntött az EU-s különindulásról
További Belföld cikkek
- Anyát és gyermekét gázolták halálra Pest vármegyében
- Vitézy Dávid „néhány ténnyel” reagált a Budapest Brand 5 év után elbocsátott vezetőjének állításaira
- Megvan, mikor tartják az időközi választást Újpest-Angyalföldön, ahol lemondott a DK-s képviselő
- Bejelentették a béremelést, majd „programozott” elbocsátási hullám kezdődött a Magyar Postánál
- Enyhített a kormány, egy ázsiai országból is érkezhetnek vendégmunkások Magyarországra
A magyar EU-képviselőknek elsősorban magyarnak kell lenniük, és csak másodsorban lehet fontos párthovatartozásuk. Dávid Ibolya az Országgyűlésben napirend előtt vázolta a leendő brüsszeli honatyákról alkotott képét. Az MDF két hete újraválasztott elnöke a fórum tisztújító gyűlésén belső egyeztetés nélkül jelentette be, hogy az MDF külön indul a 2004-es EU-parlamenti választáson.
A kormánynak fel kell karolnia a közös értékeket, és négypárti egyeztetéseken kell megállapodni a nemzeti összefogás minimumáról, vélekedett Dávid Ibolya.
Nem döntöttek róla
Jóllehet, az MDF egyetlen testülete sem döntött a kérdésről, a párt két hete lezajlott tisztújító gyűlésén a régi-új elnök mégis tényként jelentette be, hogy a Fórum külön indul a 2004 júniusában tartandó európai parlamenti választáson. A Fideszt is váratlanul ért deklarációt az elmúlt napokban nem kommentálta az ellenzék egyetlen vezető politikusa sem. Az Index információi szerint a nagyobbik ellenzéki pártban a két szervezet közötti jó viszony megóvása érdekében hagyták szó nélkül a választási együttműködés elutasítását. A Fidesz vezetői azonban arra számítanak, hogy az önálló megmérettetés a hagyományosan népszerű elnök gyengén szereplő pártjának mindenképpen nagy visszaesését jelent majd a jelenlegi "túlreprezentált parlamenti jelenléthez képest".
A párthovatartozás nem fontos
Az ország leendő európai parlamenti képviselőiről Dávid az Országgyűlés hétfői ülésén úgy vélekedett, hogy azok elsősorban magyarok legyenek, és csak másodsorban fontos a párthovatartozásuk. Dávid hangsúlyozta, hogy a kormánynak is a közös értékek erősítésére kell törekednie, és az EU-csatlakozás "történelmi sorsfordulója" miatt meg kell állapodni a "nemzeti összefogás minimumában". A parlamentben szintén felszólaló Kovács László külügyminiszter a konszenzusos politizálás melletti kitartásra szólította fel az MDF-et.
|