Kizárták a MIÉP-ből a reformereket
További Belföld cikkek
- Szökni próbált Vizoviczki László korábbi belső embere, de nem jutott messzire
- OMSZ: A krónikus betegek még az ünnepek előtt szerezzék be szükséges gyógyszereiket
- Kiderült, meddig lesznek nyitva a budapesti piacok karácsonykor
- Felkészülten várják a megnövekedett ünnepi forgalmat a Liszt Ferenc repülőtéren
- Orbán Viktor elárulta a nagy titkot: így győz majd a Fidesz 2026-ban
|
Hozzátette: a bomlasztók első sorát zárták ki a pártból, amire az egyes szervezetek vádjai alapján és az országos választmány határozata értelmében került sor. Az érintettek a kizárásról szóló határozat kézhezvétele után fellebbezhetnek az országos gyűléshez. Csurka István szavai szerint a magát hol érettségizőnek, hol reformernek nevező csoport illegálisan működött a MIÉP-en kívül. Kísérletet sem tettek arra, hogy a párton belül legalizálják tömörülésüket, az elnököt és élettársát durván, minősíthetetlen aljassággal lejáratták - jelentette ki Csurka István. A pártelnök szerint az időzítés az európai uniós csatlakozásról szóló közelgő népszavazással függ össze, "a MIÉP-et most kellett volna megbénítani, cselekvőképtelenné tenni, hogy "nem szavazatát ne tudja közölni a társadalommal".
"A behatolás legsötétebb tényezője"
A sajtótájékoztatón Csurka István külön kiemelte Rozgonyi Ernő személyét, aki szerinte "a behatolás legsötétebb tényezője". A pártelnök emlékeztetett arra, hogy Rozgonyi Ernő a KDNP-ből érkezett a MIÉP-be, és - mint mondta - a múltjával nem számolt el, mert ha feltárja, hogy "K-telefonos káder volt", akkor nem lehetett volna tagja a MIÉP-nek. Csurka István megnevezte "a gócokat": a XVI. kerületet, Szolnokot, Pécset, a szegedi szervezetet, valamint a Demokrata szerkesztőségét. Arra az újságírói kérdésre, hogy a reformerek nyilvános vitára hívták ki, az válaszolta: "ezekkel én szóba sem állok, céljaik lelepleződtek".
Sötétben bujkáló reformek
Bognár Lászlót indítja elnökjelöltként Csurka Istvánnal szemben a MIÉP Reform Tömörülése (MIÉRT) - jelentette be Metes György, a MIÉRT elnökségi tagja szerdán Budapesten. A politikus közölte azt is, hogy Bognár László nyilvános vitára hívja ki Csurka Istvánt. Metes György kitért arra: a Fidesztől kaptak olyan jelzést, hogy egy megújult MIÉP-et szívesen látnának a formálódó kereszténydemokrata unióban. A sajtó képviselői előtt a politikusok cáfolták, hogy a tömörülés gyengítené a MIÉP-nek az európai uniós csatlakozást ellenző álláspontját.
Grespik László, a MIÉRT szóvivője cáfolta azokat a híreket, hogy a tömörülés létrehozása a MIÉP szakadását jelentené. Hangsúlyozta, hogy a MIÉRT része a pártnak. Közölte: egyre többen jelzik csatlakozási szándékukat a reformtömörüléshez. Hozzátette, hogy arra kérik szimpatizánsaikat, a megtorlások elkerülése érdekében egyelőre ne fedjék fel csatlakozási szándékukat. Grespik László kijelentette: a reformerek tiszta nemzeti, keresztény párttá szeretnék tenni a MIÉP-et, amely 2006-ban képes akár kormányzati tényezővé is válni.