További Belföld cikkek
- Vörösbe borul a Lánchíd vasárnap este, fontos problémára hívják fel a figyelmet
- Kigyulladt egy autószállító kamion az M7-es autópályán
- Megmozdult a föld Pest vármegyében
- Az Építési és Közlekedési Minisztérium feljelentést tett a műemlékvédelemről kitálaló főtanácsos miatt
- Számos munkavállalójától válhat meg az ELTE kancelláriája karácsonyig
|
Lamperth Mónika pénteki nyilatkozata, melyben nyilvánosság előtt is felszólította a rendőrség bűnügyi szolgálatának átalakítására az ORFK vezetőjét és bűnügyi főigazgatóját, egyértelműen jelzi, hogy a belügyminiszter nem tartja kielégítőnek és nem is hajlandó aláírni az ORFK átszervezésével kapcsolatban eddig megszületett javaslatokat - idéz a Népszabadság egy nevének mellőzését kérő belügyi illetékest. Ennek oka, hogy a bűnügyi szolgálat a javaslatok elfogadása esetén is "túlstrukturált" marad, emiatt túlságosan sok a vezető és kevés a tényleges nyomozói, vizsgálói munkát végző bűnügyi "munkás".
Már szinte minden országos jelentőségű bűncselekmény nyomozása a szervezett bűnözés elleni igazgatóság illetékességébe tartozik, ami a tárca szerint indokolatlan. A belügyminiszter nevében egy hete a tárca politikai államtitkára már nyomatékosan felhívta a rendőrség vezetésének a figyelmét: stratégiai gondolkodást, hosszú távra szóló tervezést és főleg érdemi változtatásokat, nem látszatintézkedéseket várnak tőlük.
Az ügyészség veszi át a nyomozást?
Molnár alezredes hétfőtől a szervezett bűnözés elleni igazgatóság helyettes vezetőjének szakreferenseként dolgozik. Amíg vele szemben az eljárás be nem fejeződik, megbízott vezetőként Bereczki Zoltán őrnagy irányítja a pénzmosás elleni osztály munkáját, akit az igazgatóság egy másik egységétől vezényeltek át. Rendőrségi források szerint elgondolkodtató, és nem tekinthető véletlennek, hogy bizonyos körökben összemossák a milliárdos illegális pénzváltással és pénzmosással gyanúsított szírek ügyét - amellyel összefüggésben Molnár Csaba ellen eljárás indult - és a K&H-ügyet. "A brókerügynek a tizede sem tartozott Molnár Csaba osztályához", mondták a Népszabadságnak az ORFK illetékesei, akik szerint "Molnár Csaba munkája nélkül nem sikerült volna a rendőrségnek elfognia Kulcsár Attilát, s vélhetően a számára pénzmosást végző szírek egyikét sem".
Rendőrségi körökben sejtetni engedték: nem zárható ki, hogy a Molnár elleni eljárásra ürügyként hivatkozva az ügyészség a közeljövőben végleg elveszi az ORFK-tól a K&H-ügy nyomozását. A botrány kirobbanása után Dávid Ibolya, az MDF elnöke vetette fel először, hogy az ügyészségnek kellene nyomoznia a milliárdos sikkasztás és pénzmosás ügyében.
Kedden hallgatják ki a szír vállalkozót
A Népszabadság értesülése szerint a Molnár Csaba ellen folyó büntetőeljárás keretében a Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatalban kedd délelőtt hallgatják ki gyanúsítottként dr. Tarche Bassam szír vállalkozót, akivel szemben a BRFK milliárdos illegális pénzváltás és azzal összefüggésben elkövetett pénzmosás gyanújával nyomoz. A jelenleg a pénzváltási ügy miatt előzetes letartóztatásban lévő pénzváltót Molnár alezredes megvesztegetésével gyanúsítják az ügyészségi nyomozók.