Gyurcsány nem használ statisztákat
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
"Magyarország még nem ért célba, a fejlesztések, építkezések ideje jött el" - mondta Hiller István, a szocialista párt országos választmányi ülésén, ahol a párt választási programját ismertette. Hiller előzőleg bejelentette, hogy a szocialista párt kongresszusának Gyurcsány Ferencet fogja javasolni miniszterelnöknek.
Folyamatos fejlesztés, takarékos állam
Hiller, Gyurcsány, Simon
fotó: Barakonyi Szabolcs
Hiller szerint mindennek megvan a fedezete, szerinte a választás "nem ígéret- hanem felelősségverseny". Programunk a folyamatos fejlesztés politikája, szerinte a tartalékok nem a költségvetésben, hanem az EU-s támogatásban vannak. "Erős takarékos államot akarunk, csökkenteni fogjuk a parlamenti képviselők létszámát". Hangsúlyt fektetnek a mezőgazdaságra, hogy például "biztonságos élelmiszer kerüljön az asztalra".
Hiller szerint a párt a nyugdíjasokkal nemcsak kampány időszakban foglalkozik, valamint "cél, hogy Magyarország legyen a legerősebb gazdaság a térségben." Tudásalapú gazdaság az ország jövője - sorolta a pártelnök a programban kiemelt területeket.
A három igen programja
MTI
Fejlesztések vs. újkonzervatizmus
Ezután a szocialista párt miniszterelnök-jelöltje, Gyurcsány Ferenc vette át a szót a pártelnöktől és úgy értékelte, hogy a Hiller István által kidolgozott választási program alkalmas arra, "hogy a következő kormány programja legyen, többről szóljon, mint négy évről."
"Az a feladatunk" - mondta Gyurcsány, "hogy állami eszközökkel biztosítsuk a növekvő életszínvonalat, hogy "mindenki úgy érezze, hogy róla szól az ország."
A kormányfő szerint két irány van Magyarországon: a fejlesztések vagy az újkonzervativizmus útja. Az utóbbi szerinte az, amikor az új gazdaság megerősítését a radikális adócsökkentésben látják, amikor a kínálatélénkítő gazdaságpolitikát aránytalanul, nem a közjót szolgálva teszik. Gyurcsányék viszont a fejlesztések, a munkahelyek elosztásának, a munkára épülő szociális biztonságnak az útját követik. A kormányfő szerint "szenvedély az álmokhoz kell", a politikának viszont nem az a dolga, hogy mindent, ami körülöttünk van a végletekig leegyszerűsítsen és hogy "megvegye az emberek álmait" - mondta.
Eltérő megoldások
Az első sorban
Gyurcsány úgy véli, ha igaz a széthúzás, akkor nem olyan programot kell hozni, amely az ország minden pontján ugyanazt nyújtja, "nem lehet ugyanazt a megoldást kínálni egy multicég igazgatójának, mint egy Békés megyei kisnyugdíjasnak" - mondta. A kormányfő szerint az MSZP programja új megoldást ad a mai kor kihívásaira, ami szerinte nehezebb, mint "statisztákkal eljátszatni a néhol nem is létező problémákat" - utalt a Fidesz legújabb plakátkampányára.
"A mondjunk minél nagyobb butaságot versenyt engedjük megnyerni ellenfeleinknek, az MSZP programja nem ilyen. Az MSZP felkészült az ezt követő kormányzásra" - zárta a taps miatt csupán egyszer megszakított beszédét a kormányfő.
A két vezető politikus beszéde után a választmány zárt ülésen vitázott a programról és az országos listáról. A programról a vártnál is kevesebbet vitáztak és személyi kérdésekben is csak gyenge próbálkozások történtek az eredeti lista módosítására.
MTI