Már májusban dönthet a miniszterelnök-jelöltjéről az MSZP
További Belföld cikkek
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Nehéz katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
- Toroczkai László: A Fidesz önmagát fogja elpusztítani
- „Álljon a görcs a lábába és a kezébe, aki ilyet csinál” – Gyurcsány Ferencet kidobták Debrecenben
- Leharapta felesége ujját a féltékeny kamionos
Titkos jelölés és társadalmi vita
A szocialista választmány azt az ajánlást tette a párt elnökségének, hogy június 30-ig hívja össze a miniszterelnök-jelölő kongresszust - jelentette be Jánosi György választmányi elnök, aki nem tartotta kizártnak, hogy a kongresszus első fordulóját már május második felében megtarthatják. A jelölés folyamata nem nyilvános, így a szocialisták vezetése elhatárolódik mindazoktól a politikusoktól, akik névtelen nyilatkozataikkal a sajtó útján próbálják befolyásolni az eseményeket. A soron következő kongresszusnak csak az első fordulója zajlik majd le június végéig, az országos listáról és a választási programról egy év végi második fordulóban döntenek.
Az országos választmány arról is döntött: a pártelnökséget arra kéri, április közepéig zárja le a jelölési folyamatot, hogy a választmány rendkívüli ülése meghallgathassa a majdani miniszterelnök-jelölteket elképzeléseikről, programjukról. A szóba jöhető személyeket ezután "társadalmi vitára" bocsátják, ami azt jelenti majd, hogy a közvélemény-kutatások felhasználásával, illetve az internet és a párt zöldszáma segítségével szondázzák a társadalmat arról, kit tartana a legalkalmasabbnak. Erre a politikusok szerint azért van szükség, mert nem maguknak választják meg a listavezetőt, hanem reményeik szerint a jövő kormányfőjéről hoznak döntést.
Irányelvek a választási programhoz
Kovács László a választási program irányelveiről elmondta: a legfontosabb a szegénység visszaszorítása és a lecsúszás megállítása. Változtatni kell emellet az agrárium helyzetén és az egészségügyön, de fontos célkitűzés az is, hogy kormányra kerülvén az állampolgárokat szolgáló demokratikus jogállam jöjjön létre.