További Belföld cikkek
- Kisbusz ütközött kamionnal az M1-es autópályán, heten megsérültek
- Lázár Jánosék teljesen központosították a kommunikációt, tömegesen mondtak fel a munkatársak
- Meghalt Strasser Tibor sztárügyvéd
- Látogatási korlátozást vezetnek be a szabolcsi kórházcsoport tagintézményeiben
- Áprilisig meghosszabbították a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatását
A Magyar Hírlap a hírszerző feljegyzését idézi, amelyben a hírszerzők állították: ha a megbízó gyógyszerpiaci szereplő nem kap kellő tb-támogatást az ártárgyaláson, "ez többmilliárdos forgalomkieséssel járhat". A szöveg úgy folytatódik: "valamelyest javíthat a kialakult helyzeten, ha az Egészségügyi Minisztériumban kapcsolatot építenek ki erre kompetens körben, illetve meggondolás tárgyát képezi a veresegyházi missziónak történő adományozás is".
Egy másik időpontban készült feljegyzés szerint "Matejka Zsuzsa napi kapcsolatban áll dr. R. A.-val (a rivális gyógyszerpiaci cég vezetőjével). Somody Imre (a Veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ alapítója) évekig munkatársa volt dr. R. A.-nak, és a kapcsolatot ma is tartják". A továbbiakban az olvasható, hogy "Somody és Matejka mindkét csapat tagja, ezáltal a misszióprogram támogatásával bírnak".
Matejka Zsuzsa a jelentésekben szereplő adatokról a Magyar Hírlapnak kijelentette, hogy azok helytállóak, de a belőlük levont következtetéseket visszautasítja. Az adatok gyűjtéséhez nem kellett illegális eszközöket használni, azok a sajtóból is összeszedhetők voltak. A Pharmavit Rt.-nél korábban stratégiai igazgatóként dolgozott, ahol Somody Imre volt a vezérigazgató, R. A. az orvosigazgató.
A veresegyházi irányított betegellátási modellkísérletben először Somody Imre munkatársaként, majd a Misszió Egészségügyi Központ ügyvezető igazgatójaként dolgozott. A missziónak nyújtott adomány idején Matejka Zsuzsa már nem volt a központ igazgatója. R. A. cége jótékonysági tendert írt ki, melyre pályázott a veresegyházi központ, az adományt az amerikai nagykövet adta át nyilvánosan, emlékeztet a Magyar Hírlap. Matejka Zsuzsa elmondta, úgy érzi, hogy az adatgyűjtő cég a megrendelő szája íze szerint tálalta a tényeket. "Emberileg nehéz megélni, hogy egy pozíció elfoglalása után a baráti kapcsolatokat nem ajánlatos fenntartani, és végtelenül magányossá válhat valaki" - fakadt ki az OEP-főigazgató a lap újságírójának, s felháborítónak nevezte, hogy bizonyos cégek mindent "bevetnek" a támogatásuk érdekében.
A főigazgató ennek példájaként említette, hogy az OEP gyógyszerügyi főosztályának vezetőjeként két alkalommal is próbálták megvesztegetni. Vastag borítékban pénzt akartak adni, de ő jegyzőkönyvet készített, és a Nemzetközi Gyógyszergyártók Szövetségének is jelentette az esetet.