Lendvai Ildikó szocialista frakcióvezető beszéde után Navracsics Tibor felháborodott tekintetétől követve helyet foglalt, de Navracsics nem hagyta annyiban, és Katona Bélát arra kérte, bökje oldalba szocialista padtársát, aki ezt meg is tette, így Navracsics és Lendvai egymás szemébe nézett. A következő mozdulatsor értelmezésére egy jeltolmácsot kértünk fel. Navracsics kitárta két kezét (jelolmács: naaaaaaaa), Lendvai két kezével előre bökött (jeltolmács: ez van!)
Némi önkritikát gyakorolt és öt pontból álló zászlóshajó-programot hirdetett Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn, a tavaszi parlamenti szezon első ülésén. A Fidesz és a KDNP nem változtatott eddigi gyakorlatán, a képviselők kivonultak a kormányfő beszéde alatt. Navracsics Tibor fionomabban, Semjén Zsolt durvábban reagált Gyurcsány beszédére. Az Index Krassó György halálának 16. évfordulójára emlékezett.
A további, rendszeres kivonulásokat csak ketten ellenezték.
Krassó György János (1932. október 19. – 1991. február 12.), a szocializmus értelmiségének közismert ellenzéki, bolondos, de radikális figurája, a rendszerváltozás Don Quijotéja.
Orbán Viktor a Fidesz elnöke pénteken, a Millenáris Parkban tartja hagyományos évértékelő beszédét.
A mandátumáról lemondott Tóth Betalan pécsi MSZP-elnök helyett Tasnádi Péter pécsi polgármester országgyűlési képviselő lett, miután az Országgyűlés igazolta a mandátumát. Tasnádi letette az esküt.
A parlamentből kivonulnak a fideszes és a KDNP-s képviselők. Ez azt jelenti, hogy Gyurcsány Ferenc emelkedik szólásra. Kérdés, marad-e Simicskó, akinek a frakcióvezetés megengedte, hogy Semjénnel és Navracsiccsal bent maradjon.
A miniszterelnök felesége, Dobrev Klára is a parlamenti ülésteremben figyeli férje országértékelőjét.
A miniszterelnök felszólalására készülődő fotóriporterek Szili Katalin feje fölötti páholyban vették fel lőállásukat, hogy a miniszterelnököt szemből fotózhassák, de Gyurcsány Ferenc nem a helyéről, hanem Szili Katalin előtti pódiumról emelkedett szólásra. Így a tucatnyi fotóriporternek futva-rohanva kellett pozíciót változtatnia.
Gyurcsány Magyarország valamennyi polgárának megköszönte, hogy elfogadta a reformokat (negyedik taps). „Ha nem mi igazítjuk ki sorsunkat, akkor megteszi helyettünk a kényszer – mondta, majd megköszönte a jelenlévő képviselőknek is, hogy megszavazták a kiigazításokat. – Hazájukat és a nemzetüket szolgálták, köszönöm Önöknek.”
A vasprefektus is megirigyelhetné azt a rendet, amelyet az MSZP-s képviselők mutatnak Gyurcsány Ferenc felszólalása közben. A vasfegyelem odáig terjed, hogy a szocialisták folyosóján egy lelket sem látni, mindenki az ülésteremben ül, és nagyon figyel.
Orbán elhagyta a Parlamentet, így valószínűleg nem fog reagálni Gyurcsány beszédére.
Krassó György segédmunkás, majd esztergályos, később újítási előadó lett. 1970-ben elbocsátották, ezután szellemi szabadfoglalkozású volt. 1979-től részt vett az ellenzéki mozgalomban, a legradikálisabbak közé tartozott. 1982-ben Magyar Október címen saját szamizdatkiadót hozott létre. 1984-ben rendőri felügyelet alá helyezték. 1985-ben kiutazási engedélyt kapott Londonba, hogy meglátogathassa súlyosan beteg bátyját. 1986-ban menedékjogot kapott Angliában, a Szabad Európa Rádiónak és a BBC-nek dolgozott. 1989-ben Nagy Imre és mártírtársainak újratemetésére tért vissza Magyarországra. Megalapította a Magyar Október Pártot, amelynek azonban nem sikerült bejutnia az országgyűlésbe. Forrás