Ünnepi beszéde végén a kormányfő azt kívánta, hogy ne kelljenek újabb hősök ahhoz, hogy Magyarország független, szabad és demokratikus legyen; valamint azt: legyen erőnk és bátorságunk, hogy demokraták legyünk, hogy vigyázzunk az országra. A kormányfő ezután Bocskay T. József, 56-os szabadságharcost szólította színpadra.
Tizenkilencen - tizennégy rendőr és öt civil, köztük három újságíró - sérültek meg a hétfő esti összecsapásokban a fővárosban. A 14 rendőr közül négyen könnyebben sérültek meg, egy - feltehetően a könnygáztól - rosszul lett. Budai Bernadett kormányszóvivő a "lábon lőtt férfiről" elmondta, értesülései szerint nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, és maga sem állítja, hogy lábon lőtték volna.
A mentőszolgálat ügyeletese megerősítette, hogy egy férfit lábon lőttek. A sérültet egy ismerőse szállította a MÁV-kórházba. A rendőrség nem tudta megerősíteni, hogy láblövésről lenne szó, a BRFK tagadta, hogy a rendőrség lőfegyvert használt volna az oszlatásnál. Bencze József szerint az eddigi vizsgálat nem állapította meg, hogy lőtt sebről lenne szó.
A Parlament előtti Kossuth teret, a központi rendezvények egyik helyszínét kordonokkal zárta le a rendőrség kedd reggelre. A metróval érkezők a Garibaldi utca irányába tudnak távozni. A Nádor utca és a Zoltán utca kereszteződésénél, valamint a Szalay utcánál és az Alkotmány utcában szintén fémkordon korlátozza a közlekedést. A mellékutcákban nagyobb rendőri egységek várakoznak, többségük védőfelszerelést és rohamsisakot visel. (MTI)
Mivel a Parlament környékét teljesen lezárták, a kormányellenes tüntetők csak az Alkotmány utcában gyülekezhetnek. Helyszíni tudósítónk jelentése szerint gyülekeznek is, mintegy ötvenen kiabálnak Gyurcsány-ellenes jelszavakat, de új ellemként az ávéházás mellé gévéházás vegyül, bár azt nem tudjuk, mit akarnak a tüntetők a Gazdasági Versenyhivataltól. A rendőrség nagy erőkkel biztosítja az időközben megkezdődött állami ünnepséget. Tudósítónk jelentése szerint tíz órára lezárták az Andrássy utat is, a kísértetiesen üres úton csak négy-öt, szabálytalanul parkoló autó maradt.
Tudósítónk jelentése szerint a Szabadság téren kihangosítókon közvetítik id. Hegedűs Lóránt református püspök istentiszteletét a templomból. A téren mintegy száz tüntető gyűlt össze, de folyamatosan érkeznek továbbiak is. Az MTV székházát tudósítónk jelentése szerint csak néhány rendőr őrzi, és ők sincsenek rohamfelszerelésben.
Egy zászlódíszbe öltöztetett piros Skoda Fabia érkezett a Kossuth tér környékére. Az autó tetőcsomagtartójára egy kétméteres magyar trikolór és egy ugyanekkora árpádsávos zászló van rögzítve.
Az állami ünnepség résztvevői most érkezhettek a Vértanúk terére, jelenti helyszíni tudósítónk, minderre abból következtetett, hogy most a Nádor utcánál gyülekező, hetven-száz fős tömeg - felerészben újságírók - kormányellenes tagjai kezdtek heves takarodjozásba. A tüntetőkkel ötven-hetven, fekete bőrkabátos rendőr áll szemben, ők tudósítónk jelentése szerint egyelőre mosolyogva szemlélik az eseményeket.
A rendőrség a Nyugati térnél lezárta a Szent István körút Budára tartó (északi) oldalát. Az útra sem a Teréz körútról, sem a Váci útról, sem a Bajcsy-Zsilinszky útról nem lehet ráfordulni. A lezárást csak rendőrségi szalagok jelzik. Ezen az útvonalon halad majd el a Bécs–Pozsony–Budapest-szupermaraton mezőnye.
Nagy a sürgölődés az Astoria környékén, három daruval építik a Fidesz nagygyűlésének pódiumát, emelik helyükre a kivetítőket. Emiatt a Kossuth Lajos utca Buda felé tartó (északi) oldalát már le is zárták.
A Szabadság téri templom feljáratán Wass Albert szobrot avatott id. Hegedűs Lóránt. A Kossuth tér környékén véget ért a blokád, autóval már át lehet haladni a téren.
Tudósítóink jelentése szerint burkoltnak aligha nevezhető zsidózás folyik a Szabadság téren, id. Hegedűs Lóránt temploma előtt. Az egyik szónok hosszasan halmozta negatív jelzőkkel a zsidóságot, majd csak a legvégéb közölte, hogy Szabó Dezső egy 1935-ös írásából idézett. Kulcsszavai alapján inkább arra tippelnénk, hogy Szabó "Két romlás között" című vezércikkét olvasta fel a Virradat 1921. február 27-i számából, de az is lehet, hogy egy másik, ebben az időben megjelent Szabó-vezércikkből idézett, a szerző a húszas évek elejét általában zsidózással töltötte.
Csendes, ágyban töltött forradalmat hirdetett egy szónok a Szabadság téren. Tudósítónk jelentése szerint a lelkes szónok "az író szavát idézve" szólította szaporodásra a magyarokat. "Nekem többet ér egy élő magyar, mint tíz halott hős" - mondta, ezért azt szeretné, hogy minden magyar családban legalább négy gyerek szülessen, hogy a magyarság szembeszállhasson az idegen érdekeket védő országvezetéssel a maga csendes forradalmával.
A Batthyány-örökmécseshez vonulnak át a tüntetők a Szabadság téri református templom elől. Ezután a Corvin köz lesz a következő úticél, amit ifj. Hegedűs Lóránt szerint a KRESZ szabályait betartva közelít majd meg "minden igaz magyar". Előtte még a Csáp Géza Kossuth téri Top10-ébe is bekerült Lesz, lesz, lesz ritmusaira megkoszorúzták a templom lépcsőjén frissiben felállított négy szobrot, Kossuth Lajosét, Horthy Miklósét, Szabó Dezsőét és Wass Albertét.