Az államfő, a kormányfő és a házelnök jelenlétében kiosztották a legtöbb pénzzel járó, így legnagyobb presztízsű állami díjakat. A művészek Kossuth-, a tudósok Széchenyi-díjat kaptak. Mindkettő hétmillió forinttal jár.
Idén Blaskó Péter nem vette át a Kossuth-díjat, mert félt, ha kezet fog Gyurcsány Ferenccel, akkor utána már nem nyúlhat családtagjaihoz. Sas Józsefnek is megítélték, de őt Gyurcsány Ferenc húzatta ki a listáról, mert első fokon pont most ítélték felfüggesztett börtönre adócsalásért. Gerő András történész Széchenyi-díjat kapott. Ő azért érdekes, mert egy tévéműsorban beszari alaknak nevezte Sólyom Lászlót, aki a díjat átadta neki. Gerő azért mondta ezt az államfőről, mert 2006. október 23-án nem ment el az Ötvenhatosok terére koszorúzni.
Csurka István szerint a vasárnapi referendum eredményei miatt a kormány nem maradhat a helyén, akármennyi van még hátra hivatalosan mandátumából. A Magyar Igazság és Élet Pártja (MIÉP) elnöke erről a Hősök terén, néhány ezres hallgatóság előtt beszélt. "Ez a kifáradt nép csak egyszer tud dönteni egy emberöltőben: most megtette." Csurka szerint ha elmarad vagy késik "a népítélet végrehajtása", az annál is nagyobb tragédia, mintha nem az igenek nyernek a voksoláson; "ha megint nem történik semmi, a magyarság elveszett".
Csurka szerint a hatalmon lévő csoport - amely "nem kormány, hanem bűn, internacionálé" - elkezdte a teljes csőddel való fenyegetőzést, hogy így terelje el az emberek figyelmét, csakhogy "a magyar nép fütyül a csődre, megszokta: 1945 óta él a teljes csőd állapotában". (MTI)
A Szabad Sajtó díjakat idén a Transindex romániai magyar hírportál, az MR1 Kossuth Rádió tudományos szerkesztősége, Friderikusz Sándor televíziós műsorvezető és Féderer Ágnes, a Népszabadság újságírója kapta. A díjakat Földes György, a Szabad Sajtó Alapítvány elnöke, a Politikatörténeti Intézet főigazgatója adta át.
A díjátadón jelen volt Hiller István, az MSZP alelnöke, oktatási és kulturális miniszter, Lendvai Ildikó, az MSZP parlamenti frakcióvezetője, Simon Gábor, az MSZP választmányának elnöke, Mandur László, az MSZP elnökségi tagja, Horváth Csaba szocialista főpolgármester-helyettes és Dobrev Klára, a miniszterelnök felesége. (MTI)
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseinek példáját felidézve összefogásra szólított fel Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke szombaton Hajdúdorogon. "[N]agy dolgokat soha nem széthúzással, csakis összetartással, összefogással, együttműködéssel érhettünk el a múltban, de így érhetjük el a jelenben és a jövőben is. Ebben közös a felelősségünk, közös a sorsunk, a magyarság sorsa" - mondta a házelnök a város március 15-ei ünnepségén.
Az Országgyűlés elnöke arról is beszélt, hogy a történelem az igazi reformkorszakokat nem attól nevezi annak, hogy a kortársak éppen annak tartották-e vagy sem. Az egész nemzet életét érintő reformokat csak a társadalom java részének támogatottságával, kellő szakértelemmel és hiteles emberekkel lehet véghezvinni. Ma nincs meg a sikeres reformokhoz szükséges három feltétel, mondta Szili Katalin. (MTI)
20 perce tart az Oi-kor koncert a Blaha Lujza téren, amely most is tele van, a létszám változatlan, tömeg fogadja a nemzeti radikálisok rockzenéjét, a magyar kopaszzenekarok egyik ismert bandáját. A fiatalok mozognak a zenére, az idősebbek nem tudnak mit kezdeni a szélsőséges hangokkal tűzdelt rockfesztivállal.
Az állami ünnepségek többsége befejeződött, a helyszíneken megkezdték a bontást, közölte Juhász Gábor, az operatív törzs irányítója kora este. Eddig 13 embert állítottak elő, de nem volt szükség "rendőri csapaterő bevetésére".
A Március 15. téren két rendőr megsérült, egyiküknek a lábán keletkezett zúzódás, amikor kővel megdobták, a másik a derekát rándította meg. Ezen kívül egy idős nőt kellett kórházba szállítani, aki elesett a Lánchídon. Ketten a Múzeumkertben lettek rosszul, de a helyszínen ellátták őket. (MTI)
Az idei március 15-i megemlékezések nem kerültek a külföldi lapok címlapjára, csak elvétve foglalkoznak a szombati budapesti eseményekkel. Kormányellenes tüntetések zajlottak a városban az 1848-as forradalom megemlékezésein címmel számol be a március 15-i budapesti eseményekről az International Herald Tribune. A cikkben arról írnak, hogy tüntetők a szigorított biztonsági intézkedések ellenére több állami rendezvényt megzavartak, és tojásokkal, zöldségekkel dobálták meg a felszólalót az egyik ünnepségen. A rendőrség több embert előállított, egy rendőr könnyebben megsérült, írja a lap.
Az Earth Times is azt emeli ki, hogy tüntetők zavarták meg az ünnepi megemlékezéseket, és tojásokat, zöldségeket dobáltak Demszky Gábor főpolgármesterre. A kormányellenes tiltakozásokat kapcsolatba hozzák a vasárnapi népszavazás eredményével, illetve az őszödi beszéddel.