A Zengőn épül a radar, csak másképp
További Belföld cikkek
- Vitézy Dávid: Nem gondoltuk, hogy Lázár szó szerint értette, hogy a vasúton sz*rból akar várat építeni
- Lánczi Tamás: David Pressman soha nem látott károkat okozott az amerikai–magyar kapcsolatokban
- Két baleset is történt az M3-as autópályán
- Átalakuló parkolás: Értem, hogy meg van szorítva a főváros, de ne rólunk húzzanak le minden bőrt
- Elítélték a közlekedési táblával autókat fenyegető férfit
Az eredeti tervekben egy 13 méter széles út szerepelt, amelynek vonalában fák és védett bazsarózsák is voltak, kivágásuk ellen több alkalommal tüntettek a környezetvédők.
Áttervezik a radarállomást
A most talált alternatív út fakivágás nélkül szélesíthető ki háromméteresre, azonban a nagyobb elemeket így sem lehet teherautón felvinni. A Népszabadság információi szerint ezért áttervezik az épületet, a súlyát és a tömegét csökkenteni akarják, amelyik elem pedig ezek után is kihagyhatatlan, azt helikopterrel és kötélpályán szállítják a csúcsra. Az ezt megalapozó hatástanulmányokat már megrendelte a kormányzat.
Gyurcsány Ferenc a tervről pénteken csak annyit
Zengő vagy plusz 20 milliárd forint
A zengői helyszín megtartása mellett szól az, hogy a radar beszerzését lényegében
A zöldek szerint a költségek ügyében a helyzet nem egyértelmű. A Magyar Természetvédők Szövetsége a napokban levelet kapott a NATO-főtitkár titkárságáról, amelyben az áll: ha a kormány esetleg más helyszín mellett dönt a kormányfő által felkért szakértői bizottság ajánlásai alapján, az a katonai szervezetet is a projekt újraértékelésére késztetheti.
A Fidesz-frakció környezetvédelmi kabinetje a Zengő védelmére kérte fel a miniszterelnököt. Turi-Kovács Béla kabinetvezető emlékeztetett az állampolgári jogok országgyűlési biztosának álláspontjára, amely szerint az építkezés megkezdése jogerős engedélyek híján egyelőre nem is lenne lehetséges. Felhívta a figyelmet arra: a felkért szakmai bizottság más helyszínt is lehetségesnek ítélt.