Nem avatkoznak be
Az Európai Bizottságnak a hírmagazin által, név nélkül idézett szóvivője kijelentette: a múlt feldolgozása nem lehet téma a bizottság számára, annál inkább a demokratikus Magyarország számára. Ennek ellenére 18 hónappal az EU-belépés tervezett időpontja előtt nem fog sor kerülni "külső beavatkozásra".
"Ezt maguknak a magyaroknak kell megoldaniuk" - vélekedett a szóvivő. "Az európaiak" ennek dacára úgy vélik, hogy a magyar miniszterelnök aligha maradhat a helyén - írta a Der Spiegel, adós maradva annak konkretizálásával, hogy mely EU-államok helyezkednek erre az álláspontra. Az írás - berlini értesülés szerint - Walter Mayr bécsi Spiegel-tudósító tollából származik, aki Sevillában járt kollégákkal folytatott telefonbeszélgetésekből jutott a fenti következtetésre.
Vasárnap délután az MTI berlini tudósítója megpróbált pontosabb információkat szerezni a fenti sevillai értesülés hátteréről, ám többszöri kísérletezés ellenére sem tudta elérni sem a három kormányszóvivő valamelyikét, sem a kancellári hivatalt állásfoglalás, megerősítés vagy cáfolat céljából.
Medgyessy: fütyültek rá
Nem tudom, hogy milyen forrásból származik a Der Spiegel információja, ugyanis az Európai Unió sevillai csúcsértekezletén semmiféle fejcsóválást vagy fenntartást nem tapasztaltam Medgyessy Péter múltjával kapcsolatban - közölte Kovács László külügyminiszter a német hírmagazinban megjelentekre reagálva vasárnap az MTI-vel.
A miniszterelnök vasárnap este, a tv2 Napló című műsorában a korábbi kémelhárító múltját firtató interjúban, arra a felvetésre, hogy a sevillai EU-csúcson a nyugati politikusok "fütyültek-e erre az ügyre" Medgyessy Péter úgy reagált: így is lehet mondani.