További Belföld cikkek
- Új szerepkörben tér vissza a hűtlen kezeléssel vádolt V. Naszályi Márta volt budavári polgármester
- Az anyja megrázó vallomásával folytatódott a zuglói gyilkossággal vádolt férfi tárgyalása
- Ne aggódjon, ha nincs okoseszköze, így is lehet Ügyfélkapu+-fiókja, és jön a könnyítés
- Csütörtökön még tavasz lesz, majd hirtelen jön a változás az időjárásban
- Az I. kerület polgármestere szerint egy nap alatt egymillió forintot szedtek be a Halászbástya lezárásával
A gigantikus nemzetiszínű szalag a művészeti iskolák tanulóinak kiírt pályázatra beküldött műalkotásokból áll össze. A diákok feladata az volt, hogy 3x6 méteresre kinagyítható képzőművészeti átiratokat, szakszóval parafrázisokat készítsenek a piros-fehér-zöld trikolor témájára.
A budai alsórakpart a kiállítás ideje alatt végig le lesz zárva. A képeket sötétedéskor kivilágítják, így azokat éjszakánként is meg lehet nézni.
Az egyedi tervezésű szerkezet felállítása kedden éjszaka kezdődik. A rakpart kőfalához acél tartóoszlopokat rögzítenek. A képeket ábrázoló PVC molinókat négy párhuzamos, egymástól 1 méter távolságban lévő feszített drótkötélre rögzítik.
A 300 kép összfelülete közel 6 ezer négyzetméter lesz, amely másfélszer nagyobb mint egy átlagos méretű focipálya. A drótkötél – melyre a képeket feszítik ki – összesen 8 ezer méter hosszú. A 300 képből álló óriás installáció így a világ legnagyobb nemzeti színű szalagjának képét adja ki.
A kiállítás ideje alatt végig zene szól majd a rakparton. A Szabadság Szalag akusztikai hátterét egy klasszikus és modern zenei alapokból és archív hangfelvételekből álló válogatás adja. A Szalaghoz készült hanginstalláció részeként hallható lesz a Marseillaise Edith Piaf, A walesi bárdok Latinovits Zoltán előadásában, de megszólalnak az ötvenes évek klasszikus könnyűzenei darabjai is.