További Belföld cikkek
- Marad a tavasznak beillő tél, de a szél begombolja a kabátokat
- Gyurcsány Ferenc: Ha Magyar Péter magáénak akarja az országot, akkor csöbörből vödörbe kerülünk
- Varga Judit több mint 2 millió forintot keres a Miskolci Egyetem akadémiáján
- Két év alatt több mint 132 millió forintot költöttek Nagy Márton külföldi útjaira
- Északkelet-Magyarországot is elérte a szigorítás, Borsodban is kötelező a maszkviselés a kórházakban
Már a zárószavazáskor is nemmel voksoltak
Álláspontjuk szerint a törvényt ki kell egészíteni a szülőföldön működő kisebbségi, oktatási és kulturális intézmények rendszeres támogatásának formáival. Fodor Gábor emlékeztetett: a törvény zárószavazásakor azért voksoltak nemmel, mert úgy ítélték meg, hogy hátrányára van a határon túli magyaroknak, és nem szolgálja az itt élő magyarok érdekét sem. "Nem lep meg minket ez a botránysorozat, de rendkívüli módon sajnáljuk" - fogalmazott Fodor Gábor majd hozzátette: "a legboldogabbak akkor lennének, ha ez nem így történt volna".
Fodor Gábor felhívta a figyelmet arra, hogy az eredeti törvény és a miniszterelnökök által aláírt egyetértési nyilatkozat szöges ellentétben áll egymással, és az ellentmondásokat csak a törvény módosításával lehet kiküszöbölni. "Amennyiben a kormány nem akarja a törvényt módosítani, akkor amellett teszi le a voksát, hogy nem kell betartani a törvényeket" - fűzte hozzá.
"A kormány a státustörvénnyel provokálja a szomszédos államokat"
Az ellenzéki politikus egyik kifogása szerint a Fidesz-kormány "megalázó és példa nélküli" kötelezettséget vállalt arra, hogy a romániai magyar szervezeteket csak a román hatóságok jóváhagyásával fogja támogatni. Hozzátette: "ez egy olyan hihetetlen visszalépés a magyar kisebbség védelemben és a határon túli magyarok támogatásában, amilyet kormány nem tudott produkálni ebben az országban.
Gusztos Péter úgy vélte, hogy a kormány a státustörvénnyel provokálja a szomszédos államokat. Aláhúzta: minden helyes cél elérhető lett volna a határon túli magyar szervezetek és intézmények támogatásával. "A kormány összevissza hazudozik: mást mond a román tárgyalópartnereknek és mást a közvéleménynek" - szögezte le.
"Orbán 23 millió román miniszterelnöke akar lenni"
Mint mondta, "a miniszterelnök az egész országra szégyent hoz, amikor úgy ír alá egy nemzetközi megállapodást, hogy az aláírás pillanatában tudja: nem úgy fogja értelmezni, ahogy a másik fél, és esze ágában sincs azt betartani". Az egyetértési nyilatkozat aláírása kapcsán úgy fogalmazott: az az érzése, hogy Orbán Viktor lélekben már nemcsak 15 millió magyar, hanem 23 millió román miniszterelnöke is akar lenni.