Kuncze Gábor huszonötször mondott köszönetet
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
Köszönöm, hogy összesen öt évig vezethettem a szabad demokratákat, kezdte Kuncze Gábor utolsó, pártelnökként elmondott beszédét az SZDSZ tisztújító küldöttgyűlésén. A szabad demokratáknál a párt vezeti az elnököt, így köszönöm, hogy vezettetek, helyesbítette nyitómondatát.
Sok köszönet volt
A köszönetnyilvánításokban dúskáló beszédben külön kitért Pető Ivánra, Magyar Bálintra és Horn Gáborra, de megemlítette Farkasházy Tivadart is, akit a párt holdudvarába sorolt. "Nagy türelemmel viselte el, hogy állandóan azzal gyanúsították, hogy ő írja a beszédeimet. Ha ez így lett volna, szellemesebbek, de hosszabbak lettek volna" - fogalmazott.
Megemlítette a párt két elnökjelöltjét, Fodor Gábort és Kóka Jánost is, akik véleménye szerint a szabad demokratákhoz méltó kampányt vívtak, így irányították a figyelmet a pártra. "Hogy nem jutott eszembe korábban, hogy tartsunk havonta elnökválasztást, mindenki elkezdett dolgozni" - mondta Kuncze Gábor. "Bármit tesztek a jövőben, mellettetek leszek. A szívemmel, ami nagy, és az eszemmel, ami akkora amekkora. Köszönöm a figyelmet és az elmúlt éveket" - zárta szavait az SZDSZ leköszönő pártelnöke.
Virág, könyv, kosárlabda, pia
A beszéd után levetítettek egy rövid összeállítást, ami felölelte Kuncze elnöki pályafutását, majd Horn Gábor ügyvivő a színpadon termett, és rövid bevezető után egy csokor virágot adott át Kuncze Katalinnak. "Köszönöm, hogy elviseltél mindannyiunkat" - toldotta meg a köszönömök sorát Horn Gábor.
Kuncze Gábor se távozott ajándék nélkül, ő egy könyvet vehetett át, ami a politikusként elmondott legjobb megjegyzéseit gyűjtötte össze. Fodor Gábor is gondosodott ajándékról, a leköszönő pártelnök tőle egy kosárlabdát kapott, valamint egy üveggel a kedvenc italából.
Nem voltak fegyelmezettek, de aztán mégis
A beszéd után a küldötteknek Világosi Gábor előterjesztette az alapszabály-módosításra tett javaslatot, majd erről szavaztak a küldöttek. Kisebb fennakadást okozott, hogy sokan kimászkáltak a teremből, így nem maradtak elegen a határozatképességhez, de végül a rendezők közreműködésével a 603 regisztrált küldött közül 528-an visszatértek a terembe.
A küldöttgyűlés így megszavazta, hogy az ügyvivői testület (üt) 12 tagjait ezentúl nem budapesti és vidéki listáról választják fele-fele arányban, hanem egy egységes listáról a legtöbb szavazatot kapott 12 jelölt kerülhet be a pártelnökkel kiegészülő testületbe. Pontosították továbbá a pártelnök jogkörét, a módosítás lényege az volt, hogy szorosabb és informatívabb kapcsolat jöjjön létre a párt vezetése és a helyi szervezetek közt.
Megszavazták azt is, hogy az SZDSZ szervezetileg átáll egy választókerületeken alapuló rendszerre, így minden, a parlamenti választásokon meghatározott választókerületben létrehozzák az elnöki pozíciót meghatározott jogkörökkel és kötelezettségekkel. A pozíció egyben politikusi feladat is, hiszen várhatóan a parlamenti választásokon ő képviselheti majd az adott területen az SZDSZ-t. Budapesten és a több választókerületből álló nagyvárosokban a kompetenciákat a rendelkező választmányok javára az üt határozza meg egy későbbi időpontban.
A módosítások a küldöttgyűlés második napján már hatályosak, ekkor választják meg ugyanis a párt új elnökét, ügyvivői testületét és országos tanácsát.