Megreccsent a szocialista vezetés
További Belföld cikkek
- Gyurcsány Ferenc: Ami itt zajlik, az igazi disznóság, gazemberség
- Megjelent a hallgatói kiválósági rangsor, kicsúszott a legjobb tízből a neves budapesti egyetem
- Senkivel sem közösködik a szürreális bulival jubiláló tízéves Kutyapárt
- Nagy bejelentést tett a MÁV vezérigazgatója, de a munka oroszlánrésze még hátravan
- Szájer József a meneküléséről: az ominózus házon nem is volt eresz
Gyurcsány Ferenc, ahogy ezt maga is gyakran mondogatja, nem foglalkozik személyi kérdésekkel. És a jelek szerint tényleg. Pedig annak, hogy a kormányszerkezet átalakítás közben egyben a pártstruktúrát is megpróbálta megforgatni, voltak személyi kihatásai. Azzal, hogy - egyelőre szóban - létrehozta a pártelnöki kabinetet, és vezetésével Lamperth Mónikát, a frissen menesztett szociális minisztert bízta meg, egyszerre több embert sértett meg a vezérkarból. Ketten hangot is adtak elégedetlenségüknek. Egyikük kiszállt, a másik csak ki akart szállni a csapatból.
Elsőként Juhász Ferenc jelentette be a körülbelül két héte tartott ülésen, hogy akkor ő most nem lesz tovább az MSZP elnökhelyettese. Az Index információi szerint Juhász lemondási reakcióját az váltotta ki, hogy a miniszterelnök rendesen feldicsérte Lamperthet, miszerint eddig nem működött a párt szervezése, de az ő eljövetelével majd fog. És, mondta Gyurcsány, ennek érdekében az elnökségnek be kell állni Lamperth mögé. Márpedig a pártszervezés feladata Juhász vállára nehezedett, habár formálisan nem csináltak belőle ügyvezető elnökhelyettest.
Miután Juhász belengette, hogy akár mehet is, az elnökségi tagok marasztalták, többek között arra hivatkozva: borzasztóan festene a kormányszerkezet-átalakítás közepén az a hír, hogy szakadt az MSZP vezérkara. Az Index információi szerint Gyurcsány maga is mondott valami olyasmit, hogy ő ezzel a döntésével csak segíteni akart. Így végül Juhász azt mondta, hogyha a miniszterelnök értelmezésében nem két egymást gyengítő feladatkörről van szó, akkor marad a helyén.
Az elnökhelyettes interpretációja szerint az ominózus elnökségi ülésen annak lehetőségét próbálták megtermteni, miként adjanak elegendő mozgásteret Lamperthnek, pontosabban az új pozíciójának, ugyanis az nem szerepel a pártszabályzatokban. (Épp ezért alakult ki az a helyzet, hogy a technikai feladatokat majd Butor Klára pártigazgató menedzseli.) Ennek érdekében pedig Juhász felajánlotta lemondását, amit az elnökség nem fogadott el.
Varju László, aki viszont alig pár hete kapott valami ügyvezető-szerű posztot, hogy koordinálja és javítsa a területi és helyi szervezetek munkáját, tegnap valóban lemondott. Információink szerint döntését egyrészt azzal indokolta, hogy kinevezése immár okafogyott, másrészt azzal, hogy el akar indulni a frakcióigazgatói posztért, és ez leköti energiáit.