Tilos: maradjanak otthon a szimpatizánsok
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Szeretnék elkerülni a félreértéseket
Csabai Gábor, a Tilos Rádió ügyvivője az Indexnek elmondta, nem örülnének neki, ha a rádió szimpatizánsai is megjelennének a tüntetésen. "A Jobbik és a polgári körösök tüntetése a véleménynyilvanítás formája, és mi szeretnénk bármi félreértést elkerülni."
|
Arra a kérdésre, hogy azért tanácsolják-e "híveiknek", hogy maradjanak otthon, mert tartanak az összetűzésektől, Csabai úgy válaszolt, jobb megelőzni a félreértéseket, majd hozzátette, "a tüntetés céljával szükségképpen nem érthetünk egyet, de a barikádra megyünk azért, hogy ők ezt bármikor megtehessék".
A Jobbik a Tilos Rádióban
A Jobbik egyébként nem most találkozik majd először a Tilos Rádióval. Magyari Péter, a rádió Térfigyelő című műsorának vezetője az Indexnek úgy nyilatkozott, hogy 2002 végén egy órás műsor keretében látták vendégül Nagy Ervint, a Jobbik jelenlegi országos választmányi elnökét.
A politizáló ifjúsági szervezetek bemutatásával foglalkozó műsor abból az apropóból hívta meg a Jobbikot, hogy azt abban az időben tiltották ki az ország több egyeteméről, és főiskolájáról. Az akkor még nem pártként működő szervezetet ugyanis határozott politikai állásfoglalása miatt egyes felsőoktatási intézményekben már nem tekintették hagyományos ifjúsági szervezetnek, és így gyűléseikhez nem kaptak termet, plakátjaikat pedig eltávolították.
A Tilos Rádió megszólalási lehetőséget kívánt biztosítani a szervezetnek, tette hozzá Magyari Péter.
ORTT: a legsúlyosabb szankció a 24 órás felfüggesztés volt
Mint ismert, a Tilos Rádió szentestei műsorát követően több civil szervezet - így a Jobbik és a polgári körök is - az ORTT-hez fordult, hogy a "kiirtanám az összes keresztényt" mondat miatt tiltsák be a közösségi rádiót. Az ügyben az Országos Rádió és Televízió Testület eddig még nem hozott döntést, de a testület elnöke, Hajdu István ugyanakkor úgy tájékoztatott, hogy az ORTT által eddig kiszabott legsúlyosabb büntetés a műsorszolgáltatás 24 órás felfüggesztése volt.
Az említett szankciót azért alkalmazta a testület, mert az adott médium a médiahatóság felhívása ellenére megismételt bizonyos brutális képsorokat. Hajdu közlése szerint gazdasági okból ugyanakkor a médiahatóság már több kisebb rádiónál elrendelte a szerződésbontást.