Az Arany János utcai metrómegállónál kb. 60-70 fradidrukker szállt le a metróról. Elkúrtad, elkúrtad! - kiabálták, de tudósítóink szerint ezen kívül nem csináltak semmi különöset. A drukkerek a Kossuth tér felé indultak.
Kezd bohózattá alakulni a Parlament előtti demonstráció. Tudósítónk jelentése szerint pillanatnyilag egy szónok az Országos Meteorológiai Szolgálatot szapulja, mert "biztos forrásból" származó értesülései szerint az OMSZ "milliókat költött olyan komputerekre, amikkel másfél óráról három órára tolták ki az előrejelzéseket".
A meteorológiai szakértő után egy érzelgős antikommunista kért szót, aki zokogva kérlelte az egybegyülteket, hogy "zavarjátok el a komcsi bandát", mert neki "nagyon fáj".
Sólyom László sajtótájékoztatóján elmondta, az alkotmány nem ad lehetőséget neki a beavatkozásra, de a miniszterelnök morális válságba sodorta az országot. A köztársasági elnök szerint Gyurcsány saját hazugságát össze akarta mosni az elmúlt 16 év történéseivel, azaz megkérdőjelezte a demokratikus normákat. Sólyom ennek a nyilvános elismerését várja a kormányfőtől.
Az SZDSZ elnöke telefonon kommunikált Gyurcsánnyal, de nem beszélt vele olyan csúnyán, hogy nyilvános legyen.
A Kossuth téren egy szónok diktafonról Krassó György 1990-es beszédeinek részleteit játszotta le diktafonról, de a mikrofon keresztül alig lehetett érteni, így a tömeg helyette Sólyom László beszédének leadását követelte.
Egyre több ember érkezik, önjelölt szónokok állnak fel a színpadra, szemmel láthatóan nincs tudatos programszervezés. Tudósítónk szerint most 200 ember lehet a téren, de sokan nem értik, mi történik pontosan.„Gyurcsány takarodj!” - skandálja a tömeg.
Egy fiatal lány feláll a színpadra és kéri, hogy legyen valaki, aki a tiltakozás élére áll.
Egy szónok éppen arról beszél, hogy egyesek álneveken irogatnak internetes fórumokba, egy sivító hangú nő pedig kifogásolja, hogy sok a játékgép és a kocsma Magyarországon, és a gyerekekkel se foglalkozik senki. Azt követeli, hogy legyen minden héten egy olyan óra az iskolában, mikor a gyerekek nyelvén értő ember tanítja őket.
Mások a graffitik és a város tisztasága miatt panaszkodnak, Ausztriához és Németországhoz hasonlítják Magyarországot.
Rengeteg a fiatal, többen a Fidesz kampányából visszamaradt narancssárga esőkabátokon piknikeznek, vagy kempingszéken üldögélve napoznak, és várják, hogy történjen valami.
Kuncze Gábor, aki nem lát okot Gyurcsány Ferenc lemondatására, vasárnap este telefonon beszélt a miniszterelnökkel. A pártelnök nem kívánta felidézni a beszélgetést, de, mint mondta, "olyan csúnyán nem beszéltem vele".
Nem igazak azok a híresztelések, hogy a kormány javasolná a rendkívüli állapot bevezetésének megfontolását, illetve, hogy ez ügyben, illetve egyáltalán ülésezett volna a Nemzetbiztonsági Kabinet, jelentette ki Danks Emese kormányszóvivő az MTI-nek. A rendkívüli állapot bevezetéséről szóló hír sms-ben terjed a Parlament előtt tüntetők körében.
Több '56-os szervezet közös állásfoglalására hivatkozva Gyurcsány Ferenc lemondását követelte Wittner Mária '56-os halálraítélt, fideszes képviselő. "Szembeköpték az egész magyar népet, ezért a kormánynak le kell mondani" - jelentette ki nem sokkal korábban a Parlament előtt. Wittner szerdán az 1956-os forradalom 50. évfordulójának megünnepléséről tárgyal Sólyom Lászlóval, az alkalmat ki szeretné használni arra is, hogy Gyurcsány lemondatására szólítsa a köztársasági elnököt.
Kétszer öt évre szóló mezőgazdasági és élelmiszeripari keretmegállapodást írt alá Szocsiban orosz kollégájával a magyar földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter Gyurcsány Ferenc és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozóján. A Magyar Baromfitanács arról írt alá előszerződést, hogy - 60 ezer tonna induló kapacitással - brojlercsirke telepet hoznak létre Oroszországban.
Orbán Viktor az előzetes tervek szerint kedden este érkezik vissza Brüsszelből, értesültünk fideszes forrásokból. A párt hétfő este tart frakcióülést, ezen határoznak a jelen helyzetben követendő stratégiáról. A Parlament előtt tüntetők körében reggel heves vita bontakozott ki arról, hogy Orbánnak élére kéne-e állnia a tiltakozásoknak.
Szembejött velünk az utcán a Papa néven ismert Sándor István, volt rendőrvezető, aki nem hiszi, hogy a kiszivárogtatás a Fidesz akciója lett volna, mert akkor "más éle lett volna". Spekulációit az Indexszel megosztva az derült ki, hogy szerinte akár Gyurcsányék is állhatnak a kiszivárogtatás mögött, és még az is lehet, hogy ők jönnek ki belőle győztesen.
Egyre nagyobb a tanácstalanság a Kossuth téri demostrálók között, jelentették heylszíni tudósítóink. Egyre többen kérdezik, hogy a szervezés hiányában hogyan tovább. Néhányan kezdenek agresszívvá válni, a szervezők egy-két, a kelleténél illumináltabb tüntetőt kitessékeltek a térről.
Csalódottan reagáltak Sólyom László beszédére a Parlament előtt demonstrálók. A köztársasági elnök a tüntetők várakozásával ellentétben nem szólította lemondásra Gyurcsány Ferencet. A demonstrálók egy része pfujjolással fogadta a beszédet, a másik része, ha lehet, még jobban elbizonytalanodott. A téren most a délben elfogadott petíció átadását szervezik, az egyik hangadó szerint amint visszaér a fénymásolt szöveg, 20-30 fős delegációt küldenek a köztársasági elnökhöz.
Az Index információi szerint Gyurcsány-ellenes tüntetést terveznek Szegeden is. A telefonon, interneten szerveződő demonstrációt hétfőn 19 órakor tartják a városháza előtt.
Hétfőn délután fél hatkor előre bejelentett tüntetést tartanak az egyetemisták Pécsen is, a 48-as téren. A demonstráció ezután Gyurcsány-ellenes tüntetéssé alakul.
Szijjártó Péter fideszes képviselő bevezetőjével kezdődött a Fidesz-frakció ülése. Eztuán Gyurcsány Ferenc ominózus felszólalásából készült hangfelvételek meghallgatása következett. Hamarosan Navracsics Tibor értékeli az eseményeket, aztán zárt ülésen folytatják a megbeszélést.