További Belföld cikkek
- Bejelentették a béremelést, majd „programozott” elbocsátási hullám kezdődött a Magyar Postánál
- Enyhített a kormány, egy ázsiai országból is érkezhetnek vendégmunkások Magyarországra
- BDPST Group: nincs tudomásunk arról, hogy a cégcsoport vagy Tiborcz István ellen szankciós folyamat indult volna
- Halálos baleset történt a 31-es főúton
- Öngyilkos lett egy férfi a budapesti Szent Imre Kórházban
A befogadó nemzet hagyománya
Rendőri intézkedés |
A Terror Háza előtt már tízezer főnél is nagyobb tömeg gyűlt össze, többek szerint a megmozdulás a kilencvenes évek eleji Demokratikus Chartát idézte. A tüntetőkhöz az MSZP kongresszusának küldöttei is csatlakoztak, a tömegben feltűnt Gyurcsány Ferenc, Juhász Ferenc, Szili Katalin, Szekeres Imre, Kovács László, Kiss Péter, Lendvai Ildikó és Hiller István is. Ugyancsak megjelent Medgyessy Péter volt miniszterelnök.
Bővebben a Terror Háza előtti demonstrációról >>
Elefántgyártásról beszélt a Fidesz
Sztehlo Gáborra, a zsidó gyermekeket mentő evangélikus lelkészre emlékezett a Fidesz a nyilas hatalomátvétel évfordulóján a budai várban. A rendezvény szónoka, Pokorni Zoltán szerint ugyan Szálasi minden követője ellen fel kell lépni, de Bácsfi Dianából "puszta politikai haszonszerzésből" csináltak "virtuális elefántot". Megemlékezésén a Fidesz javasolta, hogy a várban állítsák fel az Igazak emlékfalát, amely közös emléket állíthatna a nyilas rémuralom áldozatainak és a megmentésükön fáradozóknak.
Emlékfalat állítana az Igazaknak a Fidesz
Eszkimó a busmanok élén
Schuster Lóránt beszél |
Schuster Lóránt, egykori MIÉP-es politikus szerint Bácsfi Diána olyan, mint Szabó Albert, aki a tömegből bekiabálók szerint zsidó volt. "Olyan, mintha a busmanok vezetője egy eszkimó lenne" - érzékeltette véleményét Schuster, és feltette a kérdést: "Ki az, aki még ezt a szalámit megeszi?" A "hídfoglaló" Budaházy György azt kérdezte, "mitől félnek a zsidók?", majd úgy folytatta, ők ülnek a bankokban, a nagyvállalatok élén és a rendőrség vezetésében is.
Bővebben a szélsőjobboldali demonstrációról>>
Csikos Sándor, a Csokonai Színház művésze előbb elszavalta Radnóti Miklós Töredék című versét, majd a résztvevők egy-egy szál virágot helyeztek el az emlékmű talapzatán. Eközben Bartók Béla Concertója szólt, amelynek első tételét még Magyarországon írta, de a harmadikat már Amerikában, ahová a neves magyar zeneszerző a fasizmus elől menekült.
Az MSZP debreceni szervezete által szervezett demonstráció a fasizmus áldozatai előtti néma főhajtással fejeződött be a Nagyerdőben lévő emlékműnél.
Salgótarjánban tizenhét helyi civilszervezet kezdeményezésére százan tartottak fáklyás felvonulást, Pécsen a Fibisz szervezésében a 48-as téren gyújtottak mécseseket mintegy negyvenen.
Forrás:MTI