Átvették a hatalmat a popmenedzserek Magyarországon, állapítottam meg. Közben Feri, a popikon brutális csípőmozgással meghajolt a sikoltozó húszéves lányok felé, és a maga rekedt, szexi hangján azt mondta „egészen fantasztikus éjszakánk volt ma este”. Közvetlenül ezelőtt találkoztam azzal az emberrel, aki úgy skandálta, hogy Mandúr Laci, Mandúr Laci, mintha Robin Williamsal találkozott volna a sörsátorban.
Ha mindez nem lett volna elég, a popmenedzserek titkos hatalomátvétele ott vált világossá, amikor az MSZP teljes elnöksége dalra gyújtott a magukból kivetkőzött amőbások előtt. Gyurcsány Ferenc a női szólamot is énekelte, figyeltük. Csodálatos látványt nyújtott a finoman, enyhén diszkós mozgással táncoló elnökség profilból. Mandúr úgy mozgott, mint amikor lassú számot játszik a boyband, közben Gyurcsány nagy merészen azt állította, hogy ők mindig is négypárti parlamentet akartak.
Ekkor vette kezdetét az egész este messze legszórakoztatóbb eseménysora, sokkal viccesebb a diódákkal megvilágított Puch Lászlónál is. Egy, a jobb vállamnál helyet foglaló középkorú szemüveges asszony egyszer csak megkérdezte: „Te fideszes vagy?” Bíztató mosollyal válaszoltam, mire azt kérdezte, irogatunk, irogatunk? És innentől 10 percen át fizikailag inzultálta az Index tudósítóját. Még sohasem ráncigálta középkorú asszony a könyökömet úgy, hogy az jó volt.
Az MSZP nyerte a választások első fordulóját; a szocialisták listán és egyéniben is megverték legnagyobb riválisukat. Az SZDSZ és az MDF is bent van a parlamentben. Az SZDSZ több szavazatot kaptt, mint négy éve, Dávid Ibolya azt állítja, Gyurcsánynak és Orbánnak sem akar segíteni. Intenzív két hét várható, a két nagy párt nagygyűlést szervezett hétfőre, Budapestre. Választási hírek percről percre.
A szavazatok több mint kilencven százalékának összesítése után egyértelmű, hogy dr. Kovács Zoltán, a jelenlegi képviselő újra mandátumot szerez a Veszprém megyei 3. választókerületben, Pápán. Ő 57,68 százalékot kapott, a második az MSZP-s Gőgös Zoltán, aki 34,93 százalékkal áll.
Pápa, akárcsak egész Veszprém megye, jobboldali bázisnak számít, ebben a kerületben csak egyszer, 1994-ben nem MDF-es vagy fideszes jelölt nyert. Kövér László is ehhez a városhoz kötődik, de ő csak kétszer, ’90-ben és ’94-ben indult itt. Az első választást megnyerte, másodszorra viszont nagyon gyenge eredményt ért el, ekkor a szocialista Tulok András futott be. Kovács 1998 óta hozza a várost a Fidesznek, eddig is az első fordulókban már mandátumot szerzett.
Hiába tehát a pápai születésű Gyurcsány Ferenc berobbanása az országos politikába, szülővárosában ez sem töri meg a Fidesz helyi dominanciáját.
"Az SZDSZ átlépte a 6 százalékot is, ez elsősorban a budapesti eredményeknek köszönhető" - jelentette ki Kuncze Gábor. A pártelnök köszönetet mondott minden liberális szavazónak.
"2002-ben 9,5 százalék volt, most 11,78 százalék a választási eredmény Budapesten" - mondta Demszky Gábor. A főpolgármester szerint így előreláthatólag legalább 100 ezer szavazatot kaptak a fővárosban. Demszky szerint már biztosan nem lesz Budapest-minisztérium, és nem lesz körmös a fővárosi iskolákban.
Eddig senki sem tudta hitelt érdemlően elmondani, hogy hogyan izgul a szocialista vezérkar. Aztán mégis akadt valaki, aki egy kazamatán átkelve bejutott a "zéró zónába", azaz abba a titkos kampányirodába, ahol Gyurcsány Ferencék nézték az eredményeket.
Forrásunk a szobába lépve három fiatal tanácsadóval találta magát szemben, egyikük, Szigetvári Viktor azonnal a szoba elhagyására szólította fel emberünket. Emberünk, igazi kémtechnikával, ottartózkodása fél pillanat alatt szemrevételezte a titkos kampányirodát, amelynek egyik végében Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára öklüket a szájukhoz szorítva meredtek a képernyőre.
Kémünk szerint váratlanul ovációban törtek ki, amikor egy újabb körzet megszerzéséről hangzott el információ. Aztán kémünk a folyosón találta magát, ahol egy biztonsági őr tessékelte egy emelettel lejjebb.
Hogy nincsen győzelmi mámor, azon is jól lemérhető, hogy a valamivel több mint 1000 résztvevő eddig csupán 30 üveg minőségi bort fogyasztott el.
A biztonságiak annyira komolyan veszik feladatukat, hogy a titkos szavazatszámláló központba még Eperjes Károlyt sem engedik fel.
Eperjes ezért beült a Hír tv helyi stúdiójába, ahol a bejelentkezés várva az eredményeket nézte, majd azt mondta: „Pont a MIÉP hiányzik”.Rogán Antal nem válaszolt arra a kérdésre, hogy beszélt-e már Dávid Ibolyával.
1994 óta most már negyedik képviselői ciklusára készülhet a Horn-kormány hadügyminisztere, Keleti György. A szocialista politikus újra az első fordulóban nyernt a Komárom-Esztergom megyei 3. választókerületben, Kisbéren.
Keleti 64,42 százalékos részvétel mellett a szavazatok 50,2 százalékát szerezte meg. A második a Fidesz-KDNP-jelölt, a 2002-ben is hasonlóan végzett Lázár Mózes lett, 38, 75 százalékkal.
Kevésen múlt, de sok felelőse van a nemzet vereségének. Mindenekelőtt, mint már említettem, a vicsorgó média. Dávid Ibolya, aki képtelen megfelelni a hagyományos női szerepnek, aki ostoba feminista dacból folytatott évekig tartó aknamunkát. A külföldi tőke, amely milliárdokkal támogatta a nemzetellenes, idegenbarát erőket. És bizony a Fidesz egyes politikusai, akikbe nem szorult annyi taktikai érzék, hogy visszatartsák a fájdalmas szavakat.
A második fordulóban még van esély. Aki most úgy gondolta, nincs tétje a választásnak, nézze meg majd az idegbeteg győzelmi vigyorát. És jöjjön el, dobjon nemzetiszín mentőövet az idegen tengerben fuldokló magyarságnak. Csakazértis hajrá! A haza nem lehet ellenzékben!
A magyarországi cigányságnak nincs oka szégyenkezni az MCF Roma Összefogás Párt által az országgyűlési választás első fordulójában elért eredménye miatt, jelentette ki Kolompár Orbán pártelnök vasárnap este Budapesten.
"Azt gondolom, hogy a hazai cigányságnak semmi oka szégyenkezni, csüggedni, hiszen ez volt az első olyan választás, ahol először volt a szavazólapokon roma résztvevő" - fogalmazott Kolompár Orbán, egyben az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke. Az MCF Roma Összefogás Párt a szavazatok 95,5 százalékos feldolgozottságánál országosan nem érte el a 4500 szavazatot.
"Ennyit tellett abból a négyhónapos felkészülési időből, ami a párt rendelkezésére áll - mondta Kolompár Orbán. - Azt hiszem, megteremtettük a roma politikának az alapjait, és bízom benne, hogy 2010-re sokkalta nagyobb sikert fogunk elérni."
A Harmadik Út Csurka István, Kovács Dávid és Balczó Zoltán részvételével megtartotta záró sajtótájékoztatóját. Csurka István, a MIÉP elnöke azt mondta: „Az eredmény már nem fog lényegesen változni, a négy parlamenti párt újra elfoglalta helyét a parlamentben, mi ötödikek vagyunk. A MIÉP a függő kerületekben oda állna ahonnan támogatást kaphat, de nem kaptunk támogatást senkitől, csak elhallgattatást és akadályoztatást, ezért számunkra a további támogatások érdektelenek.”
„Ez a választás minden volt, csak nem szabad és tiszta, mert aránytalan volt a kampányra fordítható anyagiak mértéke és a médiához jutás. Ezért nekünk a média által kijelölt helyet sikerült elfoglalnunk, és a magyarságra sötét esztendők várnak.”
Kovács Dávid, a Jobbik elnöke úgy véli, hogy „16 év alatt a köztársaság demokratikus álmától eljutottunk a média által irányított puha diktatúráig”. A második fordulóról azt mondta: „A Jobbik kormányváltást akar, de önként nem lép vissza, nem támogat más pártot, azonban ha megkeresik, nyitott a tárgyalásokra. Az ország végérvényesen a liberalizmus karjába került, mert az SZDSZ szélsőséges párt, az MDF pedig liberálisabb, mint az SZDSZ. A jobboldal sorsa, a nemzet jövője a két törpepárt kezébe jutott.”
Míg Csurka kijelentette, hogy nem támogat senkit, addig Kovács hangsúlyozta, hogy a kormányváltás érdekében nyitott a tárgyalásokra.
Farkas Bertalan az űrrepülés azon pillanatához hasonlította a kétórás feszültséget a tévé előtt, mint a start előtti várakozást, aminek a végén felszáll a rakéta. Az MDF jelöltje egyéni körzete eredményeit nem tudja, de mint mondta, a kerület nagyon megosztott az MSZP és a Fidesz között. Nem volt egyértelmű az ő támogatottsága sem, mert sokan kérdezték tőle, hogy minek politizál, ő még mindig az egyetlen magyar űrhajós. Erre ő azt felelte, örül, hogy még így ismerik őt, de 56 évesen már valami mást is kell csinálnia.
A választásra jogosult állampolgárok közül 5 millió 144 ezren vettek részt a vasárnapi országgyűlési választás első fordulóján az előzetes adatok alapján, ami 67,53 százalékos részvételt jelent, közölte Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda (OVI) vezetője vasárnap este. Az érvényes szavazatok száma 5 millió 94 ezer volt.
Szigeti Péter, az OVB elnöke a következőket mondta el: "A 2006. évi országgyűlési választások lebonyolítása a törvényes keretek között zajlott le, a törvényes rend szerint nincs akadálya az eredmények megállapításának. A mai nap tapasztalatai szerint az OVB-hez nem érkeztek olyan ügyek, bejelentések, kifogások, amelyek akadályoznák a választási eredmények megállapítását."
Rendkívül heves kampányra számítanak a külföldi hírügynökségek a magyar országgyűlési választások április 23-án esedékes második fordulójáig.
A vasárnapi első forduló eredményeinek ismeretében a arra mutattak rá, hogy egyik nagy párt sem aratott egyértelmű győzelmet, ezért a következő két hétben rendkívül heves csata várható a szocialisták vezetőjének számító Gyurcsány Ferenc kormányfő és a Fidesz-KDNP miniszterelnök-jelöltje, Orbán Viktor között.
Mind az AFP francia, mind a német dpa hírügynökség az előzetes felmérésekhez képest meglepetésnek nevezte, hogy négy párt jutott be a parlamentbe, különös meglepetésnek tartva az MDF bejutását. Az AFP szerint az MDF sikere - noha a párt az utóbbi időben jelentős mértékben eltávolodott a Fidesztől - mindenképp bonyolultabbá teszi a kormányalakítási tárgyalásokat.
Orbán Viktor szerint az utolsó héten sikerült ledolgozni a hátrányukat, mert a közvélemény-kutatók utolsó adatai szerint a Fidesz minden mérésben vesztésre állt. Ennek azonban inkább az ellenkezője igaz. A Gallupnál a hét elején 44:44 százalékon állt a két nagy párt, az utolsó adatok szerint viszont a Fidesz-KDNP listája 45-46, míg az MSZP-é 42-43 százalékra számíthatott.
A Mediánnál az utolsó felmérésben már valóban 46:41 százalék volt az állás az MSZP javára, de a múlt héten még döntetlenre, 44:44 százalékra hozta a két pártot. A Szonda-Ipsos utolsó felmérésében 44:42 volt az MSZP előnye, a múlt hetiben az MSZP-nek 43-45, a Fidesznek 42-44 százalékot jósolt. A Tárki prognózisában 43-46 százalékos MSZP-, 39-43 százalékos Fidesz-eredmény szerepelt.