Tóth András hangsúlyozta: az ügy pont erről az időszakról szól. A törvény szerint jövő év februárjáig kell felülvizsgálni az 1999. december 31-ig terjedő időszak iratait. Azok az iratok, amelyekről a "titokgazdák" kimondják, hogy titkos minősítésük feloldható, feltehetően a dokumentumok nagy része ide tartozik majd, azok átkerülnek az állambiztonsági hivatalok történeti levéltárába.
A Népszavában pénteken közölt dokumentumokkal kapcsolatban, amelyekről a lap azt állította: bizonyítják, hogy a Magyar Rádió Rt. elnöke kapcsolatban állt a hetvenes-nyolcvanas években az állambiztonsági szolgálat kémelhárításával, az államtitkár az MTI-nek megerősítette: "olyanok véleményét ismerem, akik ennek az időszaknak az ilyen jelegű irataival foglalkoztak".
"Amennyiben egy kópiáról az akkori szervezeti egységek elnevezését, származását, az ilyenfajta dokumentumok kitöltését meg lehetett állapítani az újságban közölt kép alapján, ők azt mondták: nem valószínű, hogy ez hamisítvány" - tette hozzá az államtitkár
. A rádióelnök csütörtökön bírósági eljárást helyezett kilátásba a lap ellen, majd pénteken - a fotókópiák láttán - újabb közleményt adott ki, amelyben leszögezi: "Felelősségem tudatában kijelentem, hogy a Népszava szeptember 26-ai számában megjelent dokumentumot most láttam először".