Boros: Zsarolással kényszerítettek együttműködésre
További Belföld cikkek
- Két új fejlesztés is kezdődhet a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren
- Jöhet az előrehozott választás? Már most azonnal feloszlatná a Parlamentet a DK
- Elhagyta 60 évvel fiatalabb felesége a volt fideszes polgármestert
- Baleset történt az M1-esen, több kilométeres a torlódás
- Gyurcsány Ferenc: Félremegy a Telex tisztessége, becsülete
Boros Imre |
Boros Imre közleményében emlékeztet arra, hogy 1987 elején, amikor a Magyar Nemzeti Bankban dolgozott, "szövevényes hamisítási botrány robbant ki több nyugat-európai és amerikai résztvevővel, amelynek központjában egyik egykori devizakereskedelmi partnerünk állt. A botrány kapcsán polgári és büntetőperek egyaránt keletkeztek. A büntetőperekben a külföldi vádlottak ránk terhelő vallomásokat tettek".
Nem hagyták távozni Borost a munkahelyéről
"1988-ban végképp elhatároztam, hogy távozom a Magyar Nemzeti Bankból, akkor azzal fenyegettek meg, hogy deviza-bűncselekményeket bizonyítanak rám, ha nem vagyok hajlandó együttműködni" - áll a közleményben.
Deviza-bűncselekményért sok évet kaphatott volna
|
Az bírálhat, aki a börtönt választotta
"Kritikát csak azoktól fogadok el, akik az adott helyzetben a börtönt és a család elvesztését választották volna, mert abban láttak volna reményt, hogy valaha is meg tudják védeni emberi, szakmai becsületüket és családjukat egy elnyomó rendszerrel, állambiztonsági szerveivel, rendőrségével, a Magyar Nemzeti Bankkal, mint ellenséges munkahellyel és a devizahatósággal szemben" - zárul Boros Imre közleménye.
Az MDF egyelőre tanácstalan
"A szeptember eleji első frakció ülés dönt arról, hogy az MDF-ben milyen következményei lesznek Boros bejelentésének" - jelentette ki Herényi Károly, a kisebbik ellenzéki párt szóvivője. Herényi szerint az MDF-ben nincsen szabály arra, hogy milyen testületnek kell foglalkoznia az ehhez hasonló ügyekkel, ezért előfodulhat az is, hogy az ügyet a parlamenti csoport etikai bizottságához utalják. Mint ismeretes, az ügy kipattanásakor Dávid Ibolya pártelnök részletes magyarázatot várt Borostól, aki az FKGP bomlása miatt a választások előtt csatlakozott a Demokrata Fórumhoz. Akkor felmerült az is, hogy Borosnak távoznia kell a párt parlamenti frakciójából miután a politikus a ciklus kezdetén aláírt egy nyilatkozatot, amelyben állította: nem volt kapcsolata a rendszerváltás előtti állambiztonsági szervekkel.
|