Újabb illegális szemétbálákat találtak
További Bulvár cikkek
Újabb, csaknem 20 kamionnyi szemetet találtak Bács-Kiskun megyében szerdán este, miután a rendőrség lakossági bejelentésre ellenőrzött két raktárépületet Kunbaja külterületén, mondta el az Indexnek Mihályné Bornemisza Eleonóra rendőr százados, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Hozzátette, hogy további részleteket csak később tudnak közölni az esetről, mert jelenleg adják át a nyomozási dokumentációt a megyei kapitányság gazdaságvédelmi osztályának.
Mivel egyre szaporodik azoknak a lerakóhelyeknek a száma, amelyeket Bács-Kiskun megyében találtak az utóbbi időben, a rendőrség fokozottan ellenőrzi a külterületi tanyákat, raktárépületeket, mondta a szóvivő.
Kunbaja neve nem először fordul elő a Németországból érkezett hulladékbálák ügyében, ugyanis a Szinkron 99 Kft.-nek a székhelye, amelyiknek a nevére a szállítást végző kamionosok fuvarlevelei szóltak, is épp Kunbaján van. Az Index meg akarta kérdezni Halász Istvánnét, a Szinkron 99 Kft. ügyvezetőjét, azonban megkeresésünk nem járt sikerrel.
A polgármester titkolózik
A cégvezetővel azonos nevű kunbajai polgármestert ugyan sikerült elérnünk, érdemi információt azonban nem kaptunk Halász Istvántól sem. „Maguknak is van mivel foglalkozniuk, nekünk is van mivel foglalkoznunk, ne zaklassanak minket” – fogalmazott a kilencvenes évek elején olajügyekbe keveredett polgármester. Mint ismeretes, Halász István 1994 és 2002 között már betöltötte ugyanezt a pozíciót, miközben a bíróság letöltendő börtönbüntetésre ítélte őt csalás és adócsalás miatt.
Az elmúlt napokban Kiskunmajsán, Jászszentlászlón, legutóbb pedig Kecskeméten találtak több száz hulladékbálát, melyek Németországból érkeztek az Alföldre, mindegyik a környezetre veszélytelen háztartási hulladékot tartalmazott.
Az egyetlen gyanúsított Kiskunmajsán raktározott
Kiskunmajsa déli részén, a várostól egy kilométerre áll a volt Perczel Mór laktanya, ahol 1956-1991-ig szovjet csapatok állomásoztak. A laktanya területe 40 hektár, ennek nagyjából fele a Menedék Alapítvány tulajdonában van, és menedékvárossá alakították. A laktanya többi része önkormányzati tulajdonban volt, később a telkeket különböző vállalkozóknak értékesítették. Ezek egyike az a faipari cég, amelyik bérbeadta a szemétbálák lerakására használt hangárt, a cég vezetőjét egyelőre nem tudtuk megkérdezni. A hangárt bérlő középkorú férfi az egyetlen gyanúsítottja a Németországból Bács-Kiskun megyébe érkező hulladéklerakással kapcsolatos ügynek, ellene a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt indult eljárás.
A volt laktanya területén Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat elnöke is vásárolt ingatlant, itt működik ugyanis A cigányság foglalkoztatásáért nevű kht. A műhelyben EURO-szabványú MÁV-raklap gyártást végeznek. Beszéltünk további telektulajdonosokkal is, de a szemétlerakásról senki nem tudott részleteket elárulni. Volt olyan is, aki annak ellenére, hogy a közvetlen közelében pakoltak le 144, egyenként 2 köbméteres bálát, nem vett észre az egészből semmit, a sajtóból értesült az esetről.