A munkálatokat már reggel elkezdték a tűzszerészek, ám a több kilométeres szakaszokat hat órát tartott átkutatni. Préházi Ildikó, a Készenléti Rendőrség szóvivője az Indexnek elmondta: délután három órára végeztek a szakemberek mindhárom metróvonallal. Szerencsére egyetlen bombát sem találtak.
Mialatt a rendőrség emberei keresték a bombát, illetve az ilyenkor szokásos gyanús szatyrot, az utasok mit sem sejtve utazhattak a metrókocsikban. Ugyanis egyik vonalat sem zárták le a rendőrök, az utazók csupán annyit észleltek az egészből, hogy több ideig kell várni a szerelvényekre. Az eddigi két-három perces követési távolságot most öt-hat percesre növelték.
Az ismeretlen telefonáló ellen közveszéllyel való fenyegetés vétsége miatt eljárást indít a rendőrség.
