Az egyik billentyű hibás volt
A főorvos ezekből 2000 novembere és 2002 februárja között harmincnégyet ültetett be betegei szervezetébe. A nyomozók szerint ötszáz euró ütötte a markát minden egyes darabért. A baj akkor keletkezett, amikor az egyik betege meghalt. Utóbb kiderült, hogy a beültetett szívbillentyű hibás volt. Casarottót gondatlanságból elkövetett emberölés vádjával tartóztatták le.
Gyógyszerbotrány
Egy másik eset az egészségügyben dolgozó mintegy háromezer személyt érint, köztük háziorvosokat, kórházi szakorvosokat, műtősöket, egyetemi docenseket. Mindannyian részt vettek abban a hatalmas méretű üzleti körforgásban, amely biztosította a Glaxo Smith Kline brit-német gyógyszergyártó óriáscég veronai leányvállalata számára, hogy saját gyógyszereit nagy mennyiségben adják el a betegeknek. A kulcsszerepet az orvosok játszották, akik busás jutalék fejében írták fel a Glaxo termékeit a betegeknek.
A pénzügyőrség magánál a veronai cégnél is vizsgálatot folytatott. A helyi számítógépes adatbázisból kiderült, hogy 2001-ben a vállalat 50 millió eurót költött "promóció" címén. A pénzügyi hatóságok eltúlzottnak minősítették ezt a hatalmas tételt, és hosszú, kitartó nyomozás, több mint tizenháromezer telefonlehallgatás eredményeként göngyölítette fel az igazságot.
Hatvan ember ellen emeltek vádat
A Glaxo készpénzzel, számítógépekkel, külföldi konferenciáknak álcázott szórakoztató utazások szervezésével hálálta meg az "együttműködők" tevékenységét, de volt, aki kevéssel is beérte, például egy vérnyomásmérő műszerrel. Mintegy hatvan személy ellen máris vádat emeltek.