"Ilyen mondat nem hangzott el "
A szegedi városi kórház főigazgatójának általános helyettese azonban az MTI-nek csütörtökön már tagadta azt a sajtóban neki tulajdonított állítást, miszerint a szegedi új klinikán július 3-án tévesen megoperált, majd elhunyt beteg a műtét előtt magánál volt és tiltakozott az operáció ellen. "Részemről ilyen mondat nem hangzott el" - mondta Baráth Lajos, majd kijelentette: az eddig lefolytatott vizsgálatokban sincs arra vonatkozó információ, hogy az idős beteg a műtét előtt tiltakozott volna a beavatkozás ellen.
Az igaz viszont, hogy a beteg lánya állítja: édesapja, amikor otthonában rosszul lett, a mentősöknek azt mondta, nem akar kórházba menni - közölte Baráth Lajos. A Klubrádiónak szerda este adott interjújában Baráth Lajos viszont nem cáfolta a riporter értesülését, miszerint a beteg a hordágyon, a klinikára való átszállítása közben értetlenségét fejezte ki, hogy miért viszik őt műteni.
Tiltakozott mielőtt megműtötték
Az eddigi híradások arról szóltak, hogy a 80 éves beteget azért operálták meg egy hasonló korú férfi helyett, mert nem volt azonosítható állapotban. A megbízott igazgató a szerdán megkezdődött fegyelmi vizsgálat alapján azt is elismerte, hogy többen hallották az idős embert tiltakozni a műtét ellen, és tudni szerette volna annak okát.
Az ügyben megkezdődött a fegyelmi meghallgatás a szegedi városi kórházban. Másfél hete ebben a kórházban nyitották fel tévedésből a koponyáját egy idős férfinek, aki azóta meghalt. Az elővizsgálatok alapján hét dolgozó érintett jelenleg a fegyelmi eljárásban, amelyet a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvénynek megfelelően folytatnak le, nyilatkozta Baráth Lajos.
Hírzárlatot rendeltek el
A megbízott főigazgató tájékoztatása szerint a rendőrség is megkezdte szerdán a tanúk meghallgatását a kórházban, többek között meghallgatták az intézmény orvos-igazgatóját is. Baráth Lajos közölte, hogy csütörtökön délelőttől a fegyelmi eljárás lezárásig hírzárlatot rendelnek el a kórházban. A szegedi közgyűlés egészségügyi bizottsága hétfőn kezdeményezte a városi kórház főigazgatójának, Nárai Györgynek felmentését, mert a testület szerint "a kórházi szervezet megerősítése, a bizalom helyreállítása, valamint az intézményben zajló közel kétmilliárd forintos fejlesztés megvalósítása új vezetési struktúrát és új főigazgatót igényel".