43 angliai boltot zár be a Tesco
- Kevesebb embert rúg ki a Tesco
- Nem lesz több elbocsátás a Tescóban
- Gyorsan megegyezhet a Tesco a szakszervezetekkel
- Orbánnak most óriási mázlija volt
- További 31 Tescót zárhatnak be
- A CBA mégsem veszi át a bezárt Tesco áruházakat
- Miniszterelnökség: Kamuzik a Tesco
- Lényegében a törvény kötelez, hogy becsukjuk a boltot
További Gazdaság cikkek
Nagyjából 2000 angliai Tesco-dolgozó munkahelye van veszélyben az angol Tesco mai közleménye alapján, amiben az áruházlánc 43 áruház bezárását jelentették be – írja a Guardian.
Az áruházakat azért zárják be, mert veszteségesek, és a bejelentés szerint más intézkedéseket is hoznak még, hogy javítsanak a cég eredményein a katasztrofálisan gyenge tavalyi év után. A bezárások több város boltjait érintik, az érintett boltok között 30 kisebb Tesco, és hét hipermarket is van.
A kiskereskedelmi dolgozók szakszervezetének vezetője szerint tárgyalni fognak a céggel: a céljuk az, hogy minél kevesebb ember veszítse el a munkáját, és ha lehetséges, keressenek új munkahelyet az elbocsátott dolgozóknak.
A magyar Tesco a kormányra mutogat
A Tesco két hete jelentette be, hogy Magyarországon is bezárnak 13 üzletet, ez nagyjából 150-170 ember elbocsátását jelenti (itt nézheti meg, hogy mely boltokat érinti a bezárás). Az Indexnek adott interjújában Nigel Jones, a magyarországi Tesco vezérigazgatója azt mondta, hogy a legfrissebb szabályozási változások miatt kényszerültek boltbezárásokra.
A bezárásokat kiváltó változtatások közt említette az élelmiszerlánc-felügyeleti díj drasztikus emelését, a vasárnapi és éjszakai zárva tartást, és azt is, hogy két egymást követő veszteséges év után lényegében a törvény kötelez arra, hogy bezárjanak.
A kormány pedig a brit Tescóra
A bejelentésre a Miniszterelnökség és Varga Mihály is reagált, szerintük a Tesco a kormányra próbálja rátolni a felelősséget, miközben nemcsak Magyarországon vannak bajban, hanem európai szinten is.
A Miniszterelnökség közleménye szerint a Tesco anyavállalatának gazdasági problémái, tehát
- a 263 millió fonttal (106 milliárd forinttal) túlbecsült nagy-britanniai eredmény,
- a cég szigetországi vezetőinek lemondása,
- a Moody's leminősítése,
- és a társaság részvényeinek szabadesése
sokkal inkább indokolják a cégcsoport leányvállalatainál zajló leépítéseket és boltbezárásokat, mint a magyar kormány piacvédelmi döntései.