A Mol három naperőművet épít
További Gazdaság cikkek
- Orbán Viktor nem akarja a lustákat támogatni, elindult az új intézkedés, de kilőtt a diákhitel kamata
- Válaszolt az Ügyfélkapu+ és a DÁP fejlesztője: Az átállás nem vita tárgya
- Kongatják a vészharangot, Trump miatt infláció söpörhet végig az Egyesült Államokban
- Elektromos átállás: minden jel arra utal, hogy nem eszik olyan forrón a kását
- Itt a január, csak kapkodjuk a fejünket, annyi változás jön a bankoknál
A Mol csütörtökön bemutatta egy új energiatermelő beruházását, amiről a Portfolio számolt be. Füzesgyarmaton a bányászati üzem területén, Tiszaújvárosban a Mol Petrolkémia területén és Százhalombattán a Dunai Finomító területén 37 hektáron, összesen 18,38 MWp kapacitású naperőműparkokat hoz létre az olajvállalat. A beruházás idén márciusban kezdődik meg, a Mol reményei szerint már idén év végén elkezdődhet az áramtermelés.
A sajtótájékoztatón Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója elmondta, több milliárd forintos beruházást kizárólag saját forrásból finanszírozza a Mol, és nem zöld-, hanem barnamezős beruházás keretében, vagyis saját ipari területein állítják fel az eszközöket.
Az erőművek összesen 9000 tonna szén-dioxid kibocsátást váltanak ki, segítségükkel összesen 2000 autó szén-dioxid kibocsátása spórolható meg, 9000 lakos áramellátását lehet kielégíteni a Mol naperőműveivel. A Mol is bekerül a KÁT rendszerébe, egy 20 éves megállapodás keretében, mondta Fasimon Sándor.
A napenergia-beruházás a Mol 2016-ban bemutatott 15 éves stratégiájának a része, amelynek célja, hogy a cég alaptevékenységei (például az olajkutatás-termelés és finomítás, illetve az üzemanyag-kereskedelem) mellett meghatározó szerepet kapjanak olyan környezetbarát technológiák is, mint az elektromos autózás, az autómegosztás vagy akár a napelemes energiatermelés.
Az utóbbi években szabályos aranyláz tört ki a napenergia-piacon Magyarországon, magyar szereplők mellett külföldről is jönnek befektetők (például kínaiak és egy kormányközeli török üzletember).