Költségvetési csalással vádolták meg a kormánypropaganda kedvenc vállalkozóját
További Gazdaság cikkek
- Varga Mihály Brüsszelben mondta el, miért jó példa Magyarország egy fontos területen
- Rossz híreket közölt a Ryanair, ez az utazásainkat is érinti
- Nagy lebukás: sokaknak ezért lett horror az ételrendelés
- Borúsan látják a gazdasági helyzetet a magyar vállalkozók
- Ezt nem akartuk látni: durván megdrágul a bankolás
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettével és hamis magánokirat felhasználásával vádolja a Fővárosi Főügyészség Kuna Tibort, a kormány milliárdos megbízásokkal kitömött kedvenc kommunikációs vállalkozóját, írja a 444.hu.
Az ügyészség szerint Kuna cégei összesen 245 millió forintnyi hamis számlát fogadtak be, és ezzel 52 milliós kárt okoztak a költségvetésnek. Az ügyészség ezért letöltendő börtönbüntetést és vagyonelkobzást kér Kuna Tiborra az okozott kár erejéig, és azt is, hogy a bíróság tiltsa el a cégvezetéstől.
Kuna Tibor cégének, a Young and Partnersnek fontos szerepe volt a Rogán Antal propagandaminisztériuma alá rendelt Nemzeti Kommunikációs Hivatal (NKH) milliárdos kormányzati propagandakampányainak lebonyolításában. A Young and Partners 7,5 milliárd forintos árbevétel mellett 1,2 milliárd forintos profitot termelt. Kuna másik cége, a Trinity, amelynek nem volt szerződése az NKH-val, tavaly 21 milliárd forintos árbevétel mellett 2,2 milliárd forintos profitot termelt.
Kuna csak egyik szereplője annak a nagy adócsalási ügynek, amelynek 60-nál is több vádlottja van. Az elsőrendű vádlott V. Attila. Az ügyészség szerint tőle vásárolt számlákat Kuna Tibor is, hogy a Young and Partnerst terhelő adókötelezettséget csökkentse. A bűnszervezetben részt vevő cégek időpontra kiállították a számlákat, Kuna utalt, majd néhány napon belül vissza is kapta a pénzt, miután levontak 9 százalék jutalékot a „szolgáltatásért". A 444.hu azt írja: az ügy vádlottja Berki Krisztián, a focistából lett televíziós celeb is.
Kunát már 2016 végén gyanúsítottként hallgatták ki az ügyben. Az eljárásban végig arra hivatkozott, hogy minden számlájuk mögött valós gazdasági teljesítmény áll.
Összefüggésben lehet a mostani vádemeléssel, hogy egy hete a Nemzeti Kommunikációs Hivatal felmondta az állami kommunikációs tendereken eddig nagyon sikeres Kuna Tibor és Csetényi Csaba cégeinek szerződéseit. A hivatalos indoklás szerint ez azért történt, mert egy nappal a milliárdos keretszerződés megkötése után vették észre, hogy a cégek súlyosan megsértették a közbeszerzési törvényt, ami kizáró oknak számít.
A tenderen így végül csak az új médiakirálynak nevezett Balásy Gyula cégei maradtak nyeregben. Balásyról ebben a cikkben írtunk nemrég részletesebben.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!
Az ügyészség szerint Kuna Tibor 245 millió forintnyi fiktív számlákat vett egy hálózattól. A celeb Berki Krisztián is gyanúsított.
246 · Jun 29, 2018 08:53am Tovább a kommentekhez