További Gazdaság cikkek
- Visítozva rohant a NAV egységei elől a Reszkessetek, betörők! sztárja
- Mind elbuktuk, pedig százmilliókat ért volna ez a hat szám
- Nincs több pánik a törött kütyük miatt: itt a MediaMarkt válasza
- Újraindult az olajszállítás a Barátság kőolajvezetéken
- Munkaidőn kívül buktatott le egy adóellenőr egy karácsonyfadíszeket áruló vállalkozót
A nemzetközi turizmus élénkülése a fővárosba látogatók számának növekedését és a budapesti hotelpiac fellendülését eredményezi – véli Somlyai Zoltán, a BHM vezérigazgatója az MTI szerint.
Ezt a pozitív hatást már most is tapasztalják budapesti szállodáikban, a foglalási számok folyamatosan nőnek, ami többek között köszönhető az olyan, több nemzetet megmozgató eseményeknek, mint például a FINA vizes világbajnokság.
Ezekből az országokból számíthatunk turistaáradatra
Az orosz–ukrán háborúnak nem volt azonnal érezhető negatív hatása a turizmusra, azonban a küldő országok tekintetében változásokhoz vezetett.
A klasszikus piacok, köztük az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna, illetve a távol-keleti országok az előbbi évekkel ellentétben idén kiestek, azonban német, olasz, spanyol és osztrák térségből számottevő létszámmal érkeznek hazánkba idén is, csakúgy, mint a szomszédos országokból
– mondta Somlyai Zoltán.
A BDPST budapesti hoteleinek foglaltsága az 50-65 százalékot is elérheti a nyári időszakban, a klasszikus bed&breakfast szolgáltatást kínáló belvárosi D8 hotel pedig akár a 65-70 százalékot is.
A nyári belföldi turizmus a szakember szerint továbbra is a vízparti térségekre, illetve fürdővárosokra koncentrálódik. Az Index korábban megírta, mely magyar fürdőknél mekkora áremelkedésre lehet számítani a nyári szezonban.
Drágulnak a hotelek
Az emelkedő költségek, energia- és élelmiszer-beszerzési árak mellett a hotelek árazása is növekvő trendet mutat. A költségoldalból kieső profitszintet nehéz kiegyensúlyozni, erre megoldást pedig kizárólag a piac rugalmas árazása nyújthatna – emelte ki Somlyai Zoltán.