- Gazdaság
- elte
- eötvös loránd tudományegyetem
- energia-veszélyhelyzet
- energiaválság
- rezsi
- távoktatás
- online oktatás
- költségvetés
- mszp
Távoktatás: reagált az ELTE és az MSZP is
További Gazdaság cikkek
- Munkaidőn kívül buktatott le egy adóellenőr egy karácsonyfadíszeket áruló vállalkozót
- Kiderült, hány luxusautót adtak el novemberben Magyarországon
- 320 ezer bankkártyát hív vissza az OTP Bank külföldön
- Történelmi mélypontra került a forint, Orbán Viktor rámutatott a forintgyengülés felelőseire
- Jelentősen megváltozhat a budapesti lomtalanítási rendszer
Mint megírtuk, korábban az ELTE Természettudományi Karáról kiderült, hogy az egyetem vezetése azt fontolgatja: novembertől márciusig átállnak a távoktatásra, így spórolva a rezsiköltségen. A kar vezetése ez ellen tiltakozott ugyan, de vélhetően belekényszerítik őket a takarékoskodásba.
Az ELTE most közleményben reagált a távoktatásról szóló hírekre. Mint írták, az ELTE-n jelenleg is zajlik az energiaszolgáltatókkal a jövő évre vonatkozó szerződések előkészítése. Az energia-veszélyhelyzet csak részlegesen érinti az egyetemet, így az árváltozások az egyetemi működés megszokott rendjét kevésbé befolyásolják – számolt be az Infostart.
Az egyetem vezetése azon dolgozik, hogy lehetőség szerint a jelenléti órák száma ne csökkenjen, és az egyetemen zajló szakmai munka se szenvedjen csorbát.
Közölték azt is, hogy
a jövő évre vonatkozó költségvetési számok idén novemberben válhatnak véglegessé.
Az ELTE ez évi költségvetése az energiaár-robbanáshoz kapcsolódó többletköltségeket nem tartalmazza. A jövő évre vonatkozó egyetemi terveket a végleges számok, valamint az energiaszolgáltatókkal megkötött szerződések ismeretében lehet kialakítani.
Hozzátették: amint az egyetemi vezetés konkrét információval rendelkezik, közvetlenül és időben tájékoztat minden érintettet.
Az MSZP is kifejtette véleményét a távoktatásról
Az MSZP szerint amiatt következik be az online oktatásra való áttérés, mert a kormány évek óta súlyosan alulfinanszírozza a közoktatást.
Szerintük már látszik, hogy a felsőoktatásban, a legnagyobb magyar egyetemen mi történik: az ELTE egyre inkább az online oktatást preferálja, mert képtelen finanszírozni a drasztikus rezsiköltségeket a szűkös állami támogatás mellett.
Az MSZP azt követeli a kormánytól, hogy teremtse elő azt az összeget, amellyel legalább az oktatási intézményekben biztosítja a zavartalan, korszerű, személyes oktatás feltételeit – áll a párt közleményében.