Messze még, hogy javítani tudják az Északi Áramlatot, a Gazprom is bejelentkezett
További Gazdaság cikkek
- Szakértők figyelmeztetnek: olyan mértékű romlás jön, amire ritkán van példa
- Ezek a számok értek több mint kétmilliárd forintot
- Csőtörés a diplomáciában: két szomszédunk egymásnak feszül
- Több mint négymilliárd forint bírságot szabott ki idén a Gazdasági Versenyhivatal
- Vasárnap és januárban is kisebb leállások jönnek az OTP Banknál, figyelmeztették az ügyfeleket
„A Nord Stream AG a mai napig nem tudta felmérni a vezeték sérült szakaszait, mivel nem kapta meg a szükséges engedélyeket, amelyeket korábban kért” – olvasható a vállalat közleményében. A két Északi Áramlat vezetéket szeptember végén támadták meg, ami miatt négy helyen is szivárog. A svéd hatóságok szerint különösen a Balti-tengeren tilos a hajózás, a horgonyzás, a búvárkodás, az irányított tengeralattjárók használata és a geofizikai térképezés annak érdekében, hogy a sérült területek körül vizsgálatot lehessen végezni.
A dán hatóságoktól kapott információk szerint a Nord Stream AG felmérésre vonatkozó kérelmének elbírálási határideje több mint 20 munkanapot vehet igénybe
– közölte az Északi Áramlat üzemeltetője.
Emellett a Nord Stream AG által bérelt és a felméréshez felszerelt hajó tulajdonosa arról számolt be, hogy „jelenleg nincs engedélye a norvég külügyminisztériumtól arra, hogy elinduljon a helyszínre”. Az Északi Áramlat üzemeltetője most folytatja a munkát az összes illetékes hatósággal.
Az Északi Áramlat 2 üzemeltetője, a Nord Stream 2 AG korábban bejelentette, hogy a rendőrségi nyomozás befejezése és a gázszivárgás területén lévő kordon feloldása után megkezdi a vezeték ellenőrzését.
A svédek nyomoznak
A svéd ügyészek áttekintik az Északi Áramlat vezetékekben okozott károkkal kapcsolatos rendőrségi nyomozás anyagát, és döntenek a további intézkedésekről – közölte a svéd ügyészség egy korábbi közleményében.
Moszkva azonban bejelentette, hogy ragaszkodni fog ahhoz, hogy a Gazpromot, mint a cső egyik tulajdonosát, vonják be az Északi Áramlat vezetékeken történt balesetek kivizsgálásába. Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő azt mondta:
A csőnek van tulajdonosa, a Gazprom is az. Ragaszkodni fogunk ahhoz, hogy részt vegyünk a vizsgálatban.
„Ez nem egy elhagyatott vezeték” – tette hozzá.
(Borítókép: Handout/DANISH DEFENCE/AFP)