Akkumulátor- és dróntesztelési központ nyílik Zalaegerszegen
További Gazdaság cikkek
- Árgus és aggódó szemek vetődnek Kína történelmi jelentőségű beruházására
- Magyarországi Bosch-csoport vezetője: A sikerhez radikálisan újító innovációkra van szükség
- Másképp nyugdíjasok a baby boomerek: nyugodt évek helyett isznak, drogoznak, buliznak, szexelnek
- Felfoghatatlan összeget pumpál a Microsoft a mesterséges intelligenciába
- Folyamatosak a problémák az Ügyfélkapu+-szal és a DÁP-pal, pedig egyszerű lenne a megoldás
Az akkumulátortesztelési központ a zalaegerszegi ZalaZONE járműipari tesztpálya mellett létesül, és várhatóan 2024 nyarán kezdi meg működését. A világ egyik élenjáró minőségbiztosítási-tesztelési, ellenőrzési és tanúsítószolgáltatója, a TÜV Rheinland az energiatároló rendszerek elemzésére és akkumulátortesztelésre irányuló tevékenységét kiterjesztve hozzájárul a magyarországi akkumulátorgyártási és -fejlesztési képességek bővítéséhez is.
Palkovics László technológiai és ipari miniszter elmondta: a kormány iparfejlesztési törekvéseiben kiemelt helyen kezeli az akkumulátorgazdaságot.
Csúcstechnológiák tesztelésére készül
A miniszter szerint „akkor őrizhetjük meg kivívott pozícióinkat a hazai gazdasági és ipari teljesítményben, kivitelben és foglalkoztatásban meghatározó járműipar jövőjében, ha a tiszta technológiák meghonosításában is élen járunk”.
A Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) ágazati jövőképe szerint Magyarország 2030-ra Németország mellett európai akkumulátorgyártó központtá válik. A TÜV Rheinlanddal közösen tovább bővítik a hazai kutatás-fejlesztési palettát az elektromos járművek alkalmasságának és biztonságos működésének vizsgálatával, a korszerű üzemanyagcellák tesztelésével.
A ZalaZONE járműipari tesztpálya környezetében az MTI szerint folyamatosan bővülő innovációs ökoszisztéma épül ki egyetemek, kutatóintézetek és vállalatok közreműködésével.
A TIM célja a következő évtized elejére, hogy a Magyarországon üzemekkel jelen lévő német prémium-autógyártók mindegyike vegye igénybe a létesítmény szolgáltatásait. Az egyik legkiválóbb hazai kutatási infrastruktúra az önvezető és elektromos mobilitás mellett az 5G és dróntechnológiák teszteléséhez is világszínvonalú feltételeket kínál.