Kijött a lista, ezeken a településeken zárnak be a posták
További Gazdaság cikkek
- Jelentősen megemelkedik a műszaki vizsga ára, de a rendszámokért is többet kell majd fizetni
- Bejött a papírforma: megszavazta a parlament a 2025-ös költségvetést
- Eltűnt a magyar bankrendszerből egy ismert szolgáltató
- Váratlan lépés a Moltól, fordulat jöhet a napelemeknél
- Teljes átalakulás jön a Vodafone-nál és a Diginél, hamarosan rájuk sem lehet ismerni
Mint azt megírtuk, november 12-től országosan 366 helyen ideiglenesen szünetelni fog a postai szolgáltatás. Az intézkedés 210 települést érint. Jelenleg 2596 posta üzemel, a jogszabályi kötelezettség 1600 helyet ír elő. A mostani bejelentést követően több mint 2200 posta marad, és a kézbesítői postákat nem fogja érinteni ez az intézkedés.
A Magyar Postának az energiaválság több mint 20 milliárd forint költségterhet okozott. Ugyanakkor jelentős összegeket takaríthatnak meg az intézkedéssel, amely csak olyan postákat érint, ahol tipikusan alacsony a forgalom.
A döntés 740 munkavállalót érint, őket mind átirányítják más településekre. A takarékoskodási intézkedések miatt nem lesznek elbocsátások. Ez kifejezetten igaz a budapesti munkavállalókra is – emelte ki Simon Csilla, a Magyar Posta megbízott igazgatója.
A Magyar Posta azóta közzétette, hogy pontosan mely településeken mely hivatalokat zárják be. A teljes lista ezen a linken keresztül érhető el.
Az állami vállalat közlése szerint azokon a településeken, ahol több szolgáltatóhely működik (101 település), ott a fennmaradó szolgáltatóhelyek megemelt kapacitással, több ügyfélkiszolgáló pulttal fogadják az ügyfeleket, míg azokon a településeken, ahol nincs másik nyitva tartó posta (109 település), a szolgáltatások mobilposta segítségével lesznek elérhetők.
Több okmányiroda is bezár majd
Novembertől a kormányablakok nyitvatartása is megváltozik, ráadásul több okmányiroda és kormányablak is bezár majd az energiaválság miatt.
A Miniszterelnökség tájékoztatása alapján november elejétől március közepéig szünetel az ügyfélfogadás a kisebb forgalmú okmányirodákban és kormányablakokban.
Ettől függetlenül minden járásban és fővárosi kerületben legalább egy kormányablak nyitva tart. Az ideiglenesen bezáró hivatalok munkatársai a közigazgatás más szervezeti egységeiben dolgoznak.
(Borítókép: Nagy Tamás/Index)