Nagy változás jön a SZÉP-kártyáknál, egy ideig használni sem lehet őket
További Gazdaság cikkek
- Történelmi mélypontra került a forint, Orbán Viktor rámutatott a forintgyengülés felelőseire
- Jelentősen megváltozhat a budapesti lomtalanítási rendszer
- Különös indokkal szünteti meg a kormány a paksi különleges gazdasági övezetet
- Több mint 7,7 milliárd forintot ad a kormány a budapesti egészségügy fejlesztésére
- Autót venne a munkáshitelből? Mutatjuk, hogy miért nem érdemes
Korábban beszámoltunk arról, hogy megszűnnek a Széchenyi Pihenő Kártya alszámlái (más szóval: zsebei). A korábbi szálláshely-, vendéglátás-, valamint szabadidő-alszámlára gyűjtött összegek összeadódnak, és bármire fel lehet használni a pénzt, ami gyorsabbá, egyszerűbbé teszi a kártya felhasználását.
Az Én Pénzem portál most azt közölte, hogy a változtatás hétfő hajnalban életbe lép, de emiatt vasárnap estétől kezdve egy időre leáll a kártyák használata is. A szünetre eltérő időpontokban kerül sor az egyes SZÉP-kártya-kibocsátóknál, az alábbiak szerint:
- A K&H-s SZÉP-kártyák esetében a szolgáltatás vasárnap este 10-től hétfő hajnali 4 óráig szünetel.
- Az MKB Banknál 23.30-tól várhatóan hétfő reggel 8-ig lesz üzemszünet.
- Az OTP SZÉP-kártyás oldalán már vasárnap reggeltől elérhetetlenné váltak egyes funkciók, és a bank azt közölte, hogy vasárnap délutántól hétfő reggelig egyáltalán nem lehet fizetni a kártyákkal.
A leállás ideje alatt sem az elfogadóhelyeken található POS-terminálokon, sem az online felületeken nem lehet fizetni a kártyákkal (és a mobilapplikációs funkciók sem működnek).
Az Én Pénzem szerint még a hétfői változás után is előfordulhat, hogy a fizetéskor 1-1 terminálnál meg kell jelölni, hogy melyik zsebből akar valaki fizetni.
Ilyen esetben A SZÁLLÁSHELYET KELL kiválasztani a zsebek közül, MIVEL a gyakorlatban MINDENT PÉNZT ODA CSOPORTOSÍTANAK ÁT.
Akinek sok pénze maradt a korábbi hónapokból a kártyán, annak idén májusig célszerű lesz belehúznia a költésbe. Ugyanis 2023. május 31-e után a kártyákon a tavaly október 15-éig jóváírt, de el nem költött pénzek után egyszeri, 15 százalékos díjat vonnak le a bankok (tehát érdemes csak annyi pénzt hagyni a számlán, amennyit azóta kiutaltak a kártyára).
(Borítókép: Kaszás Tamás / Index)