- Gazdaság
- pannónia
- dacia
- szálloda
- hotel
- szálló
- felújítás
- helyreállítás
- orbán viktor
- aláírás
- erdély
- románia
- szatmárnémeti
- épület
Orbán Viktor aláírt: indul a Pannónia Szálló felújítása
További Gazdaság cikkek
- Autóbaleset történt a német tőzsdén, meredeken zuhannak a részvények
- Varga Mihály az Európai Unió versenyképessége miatt aggódik
- Felbolydult az ingatlanpiac, a 2009-es devizahitel-válság óta nem láttunk ilyet
- Váratlanul bezuhant egy alapvető élelmiszer ára Magyarországon
- Ismét egy kelet-magyarországi gázmezőn fúrt kutat az MVM
Orbán Viktor miniszterelnök aláírta a Pannónia Hotel (ma már Dacia Hotel) helyreállítási munkálatainak megkezdéséhez szükséges pénz kiutalásáról szóló rendeletet – közölte Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere a helyi városi rádióban. Ennek értelmében a munkálatok hamarosan elkezdődnek, hiszen az építési engedély és a kivitelező is megvan.
Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere nemrég találkozott Orbán Viktor miniszterelnökkel, és emlékeztette őt a Dacia Hotel problémájára, hiszen a szatmáriak évek óta várnak a munkálatok megkezdésére. A PresaSM információi szerint az akkori megbeszélést követően a magyar miniszterelnök utasította egyik államtitkárát, hogy kezdjen el a Dacia Hotel-projekttel foglalkozni.
A Pannónia Szálló – mely a Partium egyik legfontosabb és legismertebb szecessziós épülete – 1902-ben nyitotta meg kapuit Szatmárnémeti régi főterén, és sokan a város jelképének tartják.1995-ben privatizálták, és az akkori alkalmazottak tulajdonába került. 2007-ben Vasile Tantas román üzletember vásárolta meg 1,7 millió euróért, és vállalta, hogy felújítja és luxusszállodává alakítja. A beruházás azonban a válság miatt elmaradt.
Végül a szállót az Orbán-kormány évekkel ezelőtt, 2018-ban vásárolta meg a Manevi állami tulajdonú cégen keresztül. A vállalat 2019-től kezdve további erdélyi ingatlanokra tett szert: megvásárolta a Nagykároly városában lévő Albina Bank épületét, Máramarossziget városában a Korona Hotel épületét, 2021 májusában a zsibói Wesselényi-kastélyt. Hasonlóképpen a horvátországi Eszék városában is vettek egy ingatlant. A cégnek egyébként Szerbiában is van leányvállalata, de a Ján Kuciak Oknyomozó Központ (ICJK) egyelőre nem talált ottani épületvásárlásokra utaló nyomokat.
(Borítókép: Papajcsik Péter / Index)